Bayındır'da 'Bu Da Geçer Ya Hü' oynandı

İzmir'in Bayındır Belediyesi Yahya Kerim Onart Kültür Merkezi'nde Uğur Saatçi'nin yazdığı 'Bu Da Geçer Ya Hü' adlı tiyatro oyunu ücretsiz sahnelendi.

Bayındır'da 'Bu Da Geçer Ya Hü' oynandı

Bayındır Belediyesi, iki perdeden oluşan 'Bu Da Geçer Ya Hü' adlı tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı. Oyuncu kadrosu öğretmenlerden oluşan oyuna, Bayındırlıların ilgisi oldukça yoğundu. Keyifli zaman geçiren izleyiciler, oyuncuları uzun süre alkışladı.

Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, hemşerileriyle birlikte izlediği oyun sonrası oyuncuları tebrik edip, "Böylesi güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyum. Kahraman Milletimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi verirken, yaşanılan kayıtlara geçen çok değişik anlar var. Yaşanılan bir anıyı amatör bir ruhla çok değişik çok farklı bir şekilde ele alarak anlatmayı başarmışlar. Böylesi bir kalabalığın önüne çıkarak oyun sergilemek gerçekten kolay değil. Bu açıdan da en büyük tebliği hakkettiler. Oyuncu kadrosu tamamen öğretmenlerden oluşan bir ekip. Bu açıdan da bizim için çok önemliler. Her zaman öğretmenlerimiz elleri öpülesi insanlar. Bizleri yetiştiren topluma yararlı insanlar olmamızı sağlayan öğretmenlerimizdir. Saygı ve sevgimiz her zaman çok yüksek" dedi.

Oyun sonunda oyunculara çiçek hediye eden Başkan Sesli, birlikte anı fotoğrafı çektirdi.

BİZE ULAŞIN