Merdivenli Camisi'ne bakım yapıldı

İzmir'in Dikili Belediyesi tarafından bakıma alınan Merdivenli Mahallesi Camisi'nde ibadete ara verilmeden gerçekleştirilen yenileme çalışmaları tamamladı.

Merdivenli Camisi'ne bakım yapıldı

Dikili Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'nün mahallelerde gerçekleştirdiği 'Hizmet Talep Çalışması' kapsamında bakıma alınan caminin iç ve dış boyası ile çevre düzenlemesi ve tuvaletleri baştan aşağı yenilenerek, cemaatin hizmetine sunuldu.

Caminin dışında ayrıca köy kahvehanesinin iç ve dış cephesinin boyası komple yenilendi. Ayrıca ekipler, cami çevresindeki toplamda 120 metre uzunluğundaki demir korkulukları da bakıma alarak yağlı boyayla tekrar boyadı. Daha iyi hijyenik şartlar oluşturmak için tuvaletler komple yıkılarak, baştan aşağı yenilenerek modernize edildi. İbadete ara vermeden 5 günde tamamlan yenileme çalışmaları, Merdivenli Mahallesi sakinlerini sevindirdi.

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, "İlçemizdeki hizmet seferberliğimiz tüm hızıyla devam ediyor. Ekiplerimiz bir yandan mevcut yollarımızda, parklarımızda, yeşil alanlarımızda çalışmalarına devam ederken; diğer taraftan da yeni üretim yollarını, yeni parkları, yeni yeşilleri alanları birer birer halkımızın hizmetine sunmaya devam ediyor. Bu rutin hizmetlerimizin yanı sıra ilçe sınırlarımızdaki okullara, emniyet binalarına, sağlık kurumlarına ve ibadethanelere de 'önce insan' ilkemiz ile bakım, onarım ve tadilat hizmetlerimizi sunuyoruz. Şu ana kadar girmedik okul bırakmadık. Dikili Belediyesi, sevgiyi ve hoşgörüyü kendine rehber edinen bir yerel yönetimdir. Biz de bu gerçeğin ışığında, Merdivenli Mahallesi Cami'ni bakıma alarak, daha kullanışlı ve güzel bir hale getirdik. Bu inançla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız artarak devam edecektir. Yepyeni bir görünüme kavuşan Merdivenli Cami'nde vatandaşlarımıza hayırlı ibadetler diliyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN