Tek yaptıkları şey hizmeti engellemek

Menderes’te yapılması planlanan asfalt yatırımları CHP’lilerin ret oyu vermesine karşın kabul edildi. Başkan Soylu, Büyükşehir’in görevini belediye olarak üstlendiklerini ifade etti

Tek yaptıkları şey hizmeti engellemek
Menderes Belediye Meclisi'nde ilçede yapılacak asfalt yatırımları için CHP'lilerden ret yanıtı geldi. Daha önce de eğitim yatırımlarının önünü tıkayan CHP'lilerin kararını Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu üzüntüyle karşıladığını ifade etti. Başkanlık önergesi olarak meclise sunulan ve İller Bankası'ndan borçlanma ile Menderes'in 46 mahallesini kapsayacak çalışmalar için Plan Bütçe Komisyon'un da AK Partili meclis üyelerinin onayı ile oy çokluğuyla kabul edilen önerge, Menderes Belediyesi kasım ayı olağan toplantısı ikinci birleşiminde CHP'liler tarafından ret yedi. CHP'li üyelerin tavrına üzüldüğünü ifade eden Soylu, "Menderes'in şu anki hali ortada, millet şu an sokakta yürüyemiyor. Tozdan, topraktan, çamurdan çocuklar okula gidemez duruma geldi. Bu noktada burada kullanılacak paranın, yapılacak borçlanmanın Menderes'in yolları için yapılacağını herkes çok iyi biliyor. Bu noktada CHP'li meclis üyelerinin hayır oyu kullanması beni çok üzdü" dedi.

MAĞDURİYETİ ÖNLEYECEĞİZ
Büyükşehir Belediyesi'nin yapmadığı işleri Menderes Belediyesi olarak yaptıklarını kaydeden Başkan Soylu, "CHP'liler bu yolların Büyükşehir tarafından yapılacağını söylüyorlar ama Büyükşehir'in hiçbir şey yaptığı yok. Bu konuyu Başkan Kocaoğlu'na tam 3 kez taşımıştım ve kendisinden herhangi bir yanıt alamadık. Çünkü bu yollarla ilgili vatandaş bize küfür eder duruma geldi. Vatandaş, İZSU'nun kazıp kapatmadan bıraktığı yolların sorumlusu olarak bizi görüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından eski dönemde yapılmayan hizmetler seçime bir yıl kala yapılıyor sonuçta kazılıp kapatılmayan yolların faturası da belediye başkanı olarak bana kesiliyor. Benim suçum günahım yok. Suçu kim işlediyse cezayı da onun çekmesi gerekiyor" diye konuştu. Mendereslileri tozun, toprağın, çamurun içerisinde bırakmaya hakkı olmadığını ifade eden Soylu, şöyle konuştu; "Madem Büyükşehir Belediyesi yapmıyor, ben yapacağım. Çünkü bu memlekette yaşayan insanların hakkını, hukukunu korumak zorundayım. Bu mağduriyete göz yummamam gerekiyor, acil bir şekilde bunu çözmem gerekiyor. Bu yolların yapılması gerekiyor. CHP'nin bu anlamda ret kararına üzüldüm ama şaşırmadım çünkü geçmişte bunun örnekleri mevcut. Onlar hizmeti engelleseler de biz Menderes için canla başla çalışmaya devam edeceğiz."
BİZE ULAŞIN