Torbalı'da zeytin ve zeytinyağı festivali

İzmir'in Torbalı ilçesinde organik tarımıyla ünlü kırsal Saipler Mahallesi'nde 19 Kasım'da Geleneksel Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali yapılacak.

Torbalı'da zeytin ve zeytinyağı festivali

Torbalı'da tarımsal sanayinin gelişmesinde etkili ürünlerin başında gelen zeytin ve zeytinyağı için festival düzenlenecek. 19 Kasım'da Saipler Köyü'nde yapılacak festivalle ilgili olarak İzmirlilere çağrıda bulunan AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Köylerimiz çok güzel, gezmeye görülmeye değer. İlçemiz sanayisiyle ünlü gibi görünse de, Ziraat Odamıza kayıtlı 8 bin çiftçimiz bulunuyor. Toplamda 350 bin dekarlık alanda tarım yapılıyor, bunun yaklaşık 100 bini zeytinlik alanları içeriyor. Kurutulmuş domates başta olmak üzere tarımsal ihracatta da ülkemizde önemli bir paya sahibiz. Zeytin ve zeytinyağı üretimine dikkat çekmek amacıyla Saipler köyümüzde etkinlik düzenliyoruz, herkesi bekliyoruz" dedi.

İZBAN'ın Tepeköy durağında inecek olan ziyaretçiler belediye binası önünden Saipler Mahallesi'ne ücretsiz servis yapan araçlarla festival alanına ulaşabilecek. Etkinlikler 19 Kasım 2017 Pazar günü saat 10.00'da başlayacak. Ücretsiz servisler ise saat 08.00 itibariyle başlayacak. Etkinlik alanında kurulan yörük çadırında vatandaşlara zeytinyağlı gözleme, sarma ile lokma ikram edilecek. Yerel sanatçılar konserler verecek.

BİZE ULAŞIN