2 yıldır şehir şehir oğullarını arıyorlar

İzmir’de oğullarından 2 yıldır haber alamayan Eker ailesi, ellerinde fotoğrafla şehir şehir gezerek çocuklarını arıyor. Yetkililere seslenen acılı aile, “Sağ mı ölü mü, bize iyi veya kötü haber verin” dedi

2 yıldır şehir şehir oğullarını arıyorlar
İzmir'in Torbalı İlçesi'ne bağlı Ayrancılar Mahallesi'nde 7 Aralık 2015 tarihinde Eker ailesinin tek oğulları 36 yaşındaki Gökhan Eker, evden arkadaşı ile birlikte Denizli'ye gideceğini, akşam ise döneceğini söyledi. Akşam oğluyla en son telefonda konuşan anneye, oğlu araçlarının kaza yaptığını ancak geleceğini söyledi. Anne, sabah uyanınca ise oğlunu göremedi. Hemen tekrar oğlunu arayan ancak ulaşamayan acılı anne, oğlunun birlikte gittiği arkadaşını aradı. Ancak oğlunun o günden sonra ne yüzünü görebildi ne de sesini duyabildi. Elinde oğlunun fotoğrafı tam 2 yıldır şehir şehir gezen acılı anne ile kalp hastası baba yetkililere seslendi.

HABER ALAMADIK
Gözyaşları içinde oğlundan gelecek bir haberi bekleyen 57 yaşındaki anne Yetiş Eker (57), "Beni gittiği gün aradı. 'Anne ben akşam geleceğim, sen yat uyu' dedi. Sabah aradım yok, telefonu kapalı. Bir daha da hiçbir haber alamadım. Aramadığım yer kalmadı, gitmediğim bir Antalya kaldı. İstanbul'a kadar gittim, her yere gittim. Hiçbir haber alamıyorum" dedi. Oğlunun birlikte gittiği arkadaşı ile bir senedir sürekli telefonda görüştüklerini ancak hiç tanımadığını söyleyen Yetiş Eker, "Oğlum kaybolunca birkaç kez telefonda görüştüm. 'Oğlunu biz Söke'de otoban gişelerinin orada indirdik' dedi. Arabanın kaza yaptığını söylemişti oğlum. Denizli'ye gittim araba plaka numarasına verdim. Araba kaza yapmamış. Şu an nerdeyse, gelmek istemiyorsa bile bir telefon açsın. 'Anne ben iyiyim' desin bana yeter. İçimdeki his onun sağ olduğunu söylüyor. Buradan yetkililere sesleniyorum. Benim çocuğumun ölü mü sağ mı olduğunu öğrenmek istiyorum. Bana yardım edin, elimden tutun. Benim çocuğumu bulun" diye konuştu. Kalp hastası 60 yaşındaki baba İsmail Eker ise, "Yeter ki arasın, 'Beni aramayın' dese yeter, ben başka bir şey istemiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN