Aydınlı genç avukatların ruhsatlarını Metin Feyzioğlu verdi

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, katıldığı Aydın Barosunun 2017 2018 staj eğitim dönemi açılışında mseleğe atılan genç avukatların ruhsatlarını verdi.

Aydınlı genç avukatların ruhsatlarını Metin Feyzioğlu verdi

Aydın Barosu 2017-2018 Staj Eğitim Dönemi Açılış Töreni ve Avukatlık stajlarını tamamlayan,ruhsatnamelerini almaya hak kazanan stajyer avukatlarının yemin töreni programı gerçekleştirildi. Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, stajyerliğini tamamlayan ve yemin eden genç avukatların ruhsatnamelerini verdi.

AYDIN BARO BAŞKANI, FEYZİOĞLU'NDAN BARO BİNASI İSTEDİ

Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, daha önceden Aydın Adliye Binası yapılması konusunu dile getirdiklerini belirterek, Aydın Cezaevi yanına Adliye Binasının yapılacağını öğrendiklerini dile getirdi. Bozkurt, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan Aydın olarak kendilerine bir baro binasının lazım olduğunu ifade etti.

FEYZİOĞLU, ÇERÇİOĞLU'NA SESLENDİ

Metin Feyzioğlu, Aydın Barosunun isteğini yerine getireceklerini belirterek, Adliye Binasının yapılacağı alandan kendilerine de yer tahsisi yapılırsa bunun çok güzel olacağını ifade ederek, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'ndan yer tahsisi konusunda destek istedi.

Feyzioğlu konuşmasının devamında "Avukatların ve Baromuzun bir tesise sahip olması kamu hizmetinin daha düzgün olmasını sağlayacaktır. Elbette Aydın'a çok uzun zamandır bir yer arayışı içerisindeyiz. Bütçemize uygun bir yer bulabilirsek, hemen almak isteriz. Bu konuda da Büyükşehir Belediyemizin, ilçe belediyelerinin Adalet Bakanlığının destek vermesini bekliyoruz. İlk fırsatta bunu yapmak istiyoruz. Burada son derece başarılı bir Büyükşehir Belediye Başkanı var. Bende buradan Çerçioğluna sesleniyorum, 'Çerçioğlu ben varım siz var mısınız." Birlikte Aydın Baromuza hadi gelin güzel bir tesis kazandıralım" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN