Kat'ı sanatı kursiyerlerinden Başkan Özakcan'a teşekkür ziyareti

Efeler Belediyesi Kültür Sanat Evlerinde eğitim gören Kat-ı sanatı kursiyerleri Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ı makamında ziyaret etti. Kat-ı Sanatı öğretmeni Emel Girgin, Başkan Özakcan’a kendilerine verdiği destek nedeniyle teşekkür ederek Efe figürlü tablo hediye etti.

Kat'ı sanatı kursiyerlerinden Başkan Özakcan'a teşekkür ziyareti

Efeler Belediyesi ve Efeler Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Osmanlı'dan kalma çok önemli bir sanat dalı olan Kat-ı Sanatı eğitimi alan kursiyerler, Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan'a verdiği destek ve imkanlar nedeniyle teşekkür ettiler. Başkan Özakcan'a Kat-ı Sanatı ince kağıt oymacılığı hakkında bilgiler veren kurs öğretmeni Emel Girgin, bu sanatın Türkiye'de 19'uncu yüzyılda kaybolmaya yüz tutan sanatlardan olduğunu, yapılan çalışmalarla tekrar canlandığını belirtti.

Düzenlenen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özakcan," Sanat ve sanatçıya belediye olarak her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Ayrıca güzel sanatların her dalını toplumla buluşturmak içinde katkı sağlıyoruz. Biliyoruz ki, Güzel sanatlara olan ilgi bizleri yaşama bağlayan, hayattan daha çok haz almamızı temin eden yaklaşımdır. Unutulmaya yüz tutmuş olan ve son çalışmalarla tekrar gündeme gelen Kat-ı Sanatına olan ilginin yoğunluğu bizleri de mutlu etmektedir. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Ziyaret, kursiyerlerin Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan'a tablo hediye etmesi ve toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

BİZE ULAŞIN