Kredi çekerek katıldı Avrupa ikincisi oldu

Bankadan kredi çekerek Norveç’teki Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası’na katılan Ala, yarışma sonucu ikinci olmayı başardı

Kredi çekerek katıldı Avrupa ikincisi oldu
Denizli'nin Çal İlçesi'nde oturan ve Antalya'daki otellerde sezonluk olarak garsonluk yapan 26 yaşındaki Mesut Ala, 5 yıl önce vücut geliştirme sporuna merak sardı. Geçen Eylül ayında Türkiye'de yapılan vücut geliştirme şampiyonasında 5'inci olan Mesut Ala, daha sonra Norveç'teki Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası'na katılmak için başvuru yaptı. Kendine sponsor ve destek bulamayan Ala, Avrupa Şampiyonasına gidebilmek için gece gündüz çalışarak para biriktirmeye başladı. Biriktirdiği para Norveç'e gitmeye yetmeyen Ala, bankadan 10 bin lira kredi çekmek zorunda kaldı.

HEDEFİ ABD
Bankadan çektiği krediyle geçen 29 Ekim'de Norveç'e giden Mesut Ala, başkent Oslo'da katıldığı Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda 70 kiloda Avrupa ikincisi oldu. Ala, ödülünü aldıktan sonra Türk bayrağını Oslo'da dalgalandırdı. Yarışmadan sonra Türkiye'ye dönen ve garsonluk işine devam eden Ala, şampiyonaya gidebilmek için çektiği kredinin taksitlerini ödemeye başladı. ABD'de önümüzdeki mayıs ayında yapılacak olan Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası'na katılmayı hedeflediğini belirten Mesut Ala, "Ancak, garsonluk maaşıyla tekrar kredi çekme imkanım yok. Sponsor ya da destek bulabilirsem, ABD'de iyi bir derece alıp, Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum. Ülkem ve bayrağımı ABD'de gururla temsil etmek istiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN