Şehit eşlerinden duygusal seminer

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Şehit Eşleri Şehadeti Anlatıyor” konulu söyleşi düzenlendi. Vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerin eşleri yaşadıklarını İzmirli öğrencilerle paylaştı

Şehit eşlerinden duygusal seminer
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Konak Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrencilere "Şehit Eşleri Şehadeti Anlatıyor" konulu söyleşi düzenlendi. Seminer 15 Temmuz şehitleri anısına hazırlanan video ile başladı. Bu sırada şehit eşleri gözyaşı döktü. Seminerde söz alan şehit eşleriyle yakınları vatanı uğruna canını feda eden kahraman şehitleri anarak hikayelerini İzmirliler ile paylaştı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, çevrelerinde yaşananlara duyarlı, bilinçli bir gençlik yetiştirme arzusunda olduklarını, bu kapsamda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

BİR DAHA YAŞANMASIN
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da kalkıştığı hain darbe girişiminde Gölbaşı'nda şehit olan Özel Harekat Şube Müdürü Dursun Acar'ın eşi Özgül Acar, "15 Temmuz gecesini İstanbul ve Ankara'dakiler gibi anlamanızı beklemiyorum, sizler sadece basında gördüğünüz kadarıyla biliyorsunuz. Tarihi boyunca nice düşmanlarla mücadele eden Türk halkı, o gece gerçekten bir destan yazdı. Sizler çalışın, doğruyu öğrenin. Yanlış yetiştirilen bir neslin bize yaşattıklarının izlerini silmek için sizlere ihtiyacımız var. Sizler düzgün yetişin ki bu ülke geleceği 15 Temmuz gibi karanlık bir gece yaşamasın" dedi. Cizre'de girdiği çatışmada hayatını kaybeden şehit özel harekat polisi Ahmet Atilla Güneş'in eşi Sibel Güneş, "Bizim yiğitlerimiz, civanmertlerimiz, babalarımız namertçe öldürüldü. O içimizdeki vatan hainleri, konumlarını, yerlerini bildirdiler. Yoksa 20 yıllık özel harekatçılar, 1 yıllık özel harekatçı bile olsa öldürülecek yiğitler değildi. Namertçe öldürüldüler" dedi. Mardin'in Derik ilçesinde geçen yıl 10 Kasım'da düzenlenen terör saldırısında görevi başındayken şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün ablası Ayşe Türkhan ise, "Burada güvenli bir hayat yaşayalım diye içimizden birileri çok büyük bedeller ödüyor" dedi.
BİZE ULAŞIN