Bostanlı halkına 450 günlük eziyet

Büyükşehir, Bostanlı Rekreasyon Alanı’nı, saç perdelerle çevirerek vatandaşa 450 gün boyunca sahili kapattı. Çalışmalar sırasında denizi doldurması da tepki çekti

Bostanlı halkına 450 günlük eziyet
Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz eylül ayında Bostanlı Balıkçı Barınağı ile Yasemin Kafe arasında kalan yaklaşık 2 kilometrelik sahil bandında düzenleme çalışması başlattı. Her gün binlerce İzmirlinin yürüyüş yaptığı, oturup dinlendiği yeşil alanın çevresi önce saç perdelerle çevrilerek yaya trafiğine kapatıldı. Ardından da İzmir'in eski belediye başkanlarından Ahmet Piriştina döneminde Ege Bölgesi'ndeki mermer ocaklarında blok artığı olarak ayrılan ve hiçbir ücret ödenmeden İzmir'e getirilerek rekreasyon alanında oluşturulan Mermer Roma Yolu, iş makinaları tarafından bir bir kırılarak paramparça edildi. Büyükşehir Belediyesi, yaya girişini yasakladığı alana, binlerce ton kaya yığarak düzenleme adı altında denize dolgu yapmaya başladı. Düzenleme çalışmalarının 450 gün sürecek olması bölgede yaşayan çok sayıda vatandaşın tepkisine neden oldu. Aynı anda yaklaşık 2 kilometrelik bir alanın kapatılmış olmasına anlam veremediklerini belirten çok sayıda vatandaş sosyal medya hesaplarından, "Bir anda bu kadar alanı 450 gün süreyle kapatmak yerine burası etap etap düzenlenseydi rekreasyon alanından yararlanan binlerce vatandaş mağdur olmazdı" şeklinde paylaşımlarda bulundu.

İZİN ALINDI MI?
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin daha önce Mustafa Kemal Sahil Bulvarında karayolu taşıt alt geçidi çalışmaları sırasında denizi kaçak olarak doldurması tüm dikkatlerin Bostanlı Rekreasyon Alanına çevrilmesine neden oldu. Kıyı Kenar Çizgisi içinde kaldığı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın sorumluluğu altında kalan bölgede denize dolgu için bakanlıktan izin alınıp alınmadığı merak konusu oldu.
BİZE ULAŞIN