Denizli'de engellilere otobüs desteği

Denizli'nin Pamukkale Belediyesi, belediye bünyesinde kurulan tekerlekli sandalye basketbol takımının ulaşımı ve ilçede tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşayan vatandaşlar için, engelli rampası bulunan tur otobüsü alarak hizmete sundu.

Denizli'de engellilere otobüs desteği

Pamukkale Belediyesi, belediyenin spor kulübü içerisinde kurulan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın ulaşımı ve ilçede yaşayan yürüme engellilerin pazar alışverişlerine gidebilmesi için engelli rampası bulunan bir otobüs aldı. Engelli bireylere ulaşım konusunda kolaylık sağlayan otobüs hizmet vermeye başladı.

Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin, ilçelerinde engelsiz bir yaşam hedeflediklerini belirterek, "Engelli vatandaşlarımıza da her zaman desteğimizi sürdürüyoruz. Ve yine 2015 yılında Denizli'de bir ilki yaparak Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızı kurmuştuk. Takımımız bugüne kadar başarılı maçlarla da bizleri gururlandırmaya devam ederken, takım oyuncularımızın maçlara daha rahat, kolaylıkla gidip gelmesi için rampası bulunan özel engelli otobüsümüzü hizmete başlattık. Engelli otobüsümüz aynı zamanda ilçemiz sınırları içerisinde ki pazaryeri alışverişine gidecek engelli vatandaşlarımız için de hizmet verecek" dedi.

BİZE ULAŞIN