Denizli’de günübirlik apartlara ceza yağdı

Denizli polisi, il genelindeki günübirlik apart dairelere denetimler gerçekleştirdi. Sistemde kaydı olmayan, günlük kayıt tutulmayan apartlara toplam 210 bin lira para ceza kesildi

Denizli’de günübirlik apartlara ceza yağdı
Denizli İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde günlük kiralanan apart dairelerde eş zamanlı denetimler yaptı. Denetime çeşitli şubelerden toplam 80 polis katıldı. Ekipler, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) kampüsü çevresi ile Kınıklı, İstiklal, Değirmenönü ve İncilipınar Mahallesi'ndeki toplam 50 apartın kontrol edildiği denetimde 12'si yabancı uyruklu 130 kişi Genel Bilgi Toplama (GBT) sisteminden sorgulandı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği uygulamada bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi, çeşitli suçlardan haklarında arama kararı bulunan 5 kişi gözaltına alındı. Günlük kayıt tutmadığı ve kaçak daire işlettiği tespit edilen 9 aparta, toplam 210 bin lira para cezası kesildi.

TAKİPÇİSİYİZ
Denetimle ilgili Egeli Sabah'a özel açıklama yapan Denizli Emniyet müdürü Mevlüt Demir, "Günlük kiralık evlerle ilgili yasal düzenleme yapıldı. Bu evler kanunla birlikte otel statüsüne tabi hale getirildi. Günlük kiralık evlerle ilgili yasa, sistemi kurmayanlara 10 bin lira, sistemi kurduktan sonra da hukuka aykırı bir şekilde giriş yapanlara ya da yapmayanlara 5 bin lira ceza kesilmesini öngörüyor. Kanunun uygulanması ile alakalı şehrimizde amansız bir takip veriyoruz. 3 gün üst üste yabancılara yönelik bir çalışma yaptık. Arkasından Suriyelilere yönelik bir çalışma yaptık. Arkasından Narkotimler uyuşturucu ile mücadele konusunda bir çalışma yaptı. Şehrin genelinde asayişin tesis edilmesi ile ilgili yoğun olarak çalışıyoruz. Hukuksuzluğun hakim olmaması önleyici tedbirler alıyoruz. Günlük kiralık evlere yönelik uygulamalarımız aralıksız olarak devam edecek. Mutlak anlamda günlük kiralık evleri disiplinize edeceğiz. Ayrıca günlük olarak da bu evleri takip ediyoruz. Bundan sonraki hedefimiz Denizli'yi daha huzurlu hale getirmek" dedi.
BİZE ULAŞIN