İzmir ve Bremen sergide buluştu

Karşıyaka Belediyesi, Bremen Sanat Kurulu ve Goethe Enstitüsü İzmir işbirliğiyle başlatılan “İzmir-Bremen Fotoğrafçı Değişim Projesi" tamamlandı.

İzmir ve Bremen sergide buluştu

Proje kapsamında Bremen'e giden Türk sanatçılar ile İzmir'e gelen Alman fotoğrafçıların eserleri, Hamza Rüstem Fotoğraf Müzesi'nde açılan sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunmak ve Karşıyaka'nın uluslararası arenada tanıtımına katkı sağlamak için çalışmalar yapan Karşıyaka Belediyesi, Bremen Sanat Kurulu ve Goethe Enstitüsü ile "İzmir-Bremen Fotoğrafçı Değişim Projesi"ni hayata geçirdi. Proje kapsamında -ortak komisyonlarca seçilen- üç Alman fotoğrafçı 4-6 haftalığına İzmir'de, üç Türk fotoğrafçı da Bremen'de kent yaşamını fotoğrafladı. Sanatçılar, ziyaretleri süresince, konuk oldukları şehre dair gözlemlerini kendi sanat anlayışlarıyla fotoğraf karelerine yansıttı. Ortaya çıkan eserler, kataloglarla ölümsüzleştirildi ve 19 Ağustos- 15 Ekim 2017 tarihleri arasında Bremen'de sergi açıldı. 'Başka Yerde' başlıklı serginin ikinci ayağı da Karşıyaka Hamza Rüstem Fotoğraf Müzesi'nde beğeniye sunuldu. 124 adet fotoğrafın yer aldığı sergi, 28 Aralık'a kadar ziyaret edilebilecek.

BİZE ULAŞIN