Rüzgar gibi geçti

Süper Lig’de Akhisar ve Göztepe maçlarında gol yoktu ama heyecan vardı. TFF 1. Lig’de ise Denizli, Balıkesir ve Altınordu öne geçtikleri maçları kazanamadı

Rüzgar gibi geçti
Teleset Mobilya Akhisarspor- Beşiktaş ve Bursaspor- Göztepe maçlarında gol sesi çıkmamasına karşın izleyenlere seyir zevki verdi. TFF 1. Lig'de ise Denizli, Balıkesir ve Altınordu, öne geçtikleri müsabakalarda istedikleri sonuca varamadı. Egeli Sabah Spor Masası, haftanın değerlendirmesinde bulundu.

Gizem Yılmazer: Göztepe, Bursaspor maçı nefes kesti. Ne söylemek istersiniz bu heyecan kasırgası için?
- Lebip Timor: Şunu söylemeliyim ki, maç bittiğinde başım dönüyordu. İki takımın da çok net pozisyonu vardı ama hem son vuruş beceri eksikliği, hem de iki kalecinin yıldızlaşması ile gol sesi çıkmadı. Fakat hem oynayanlara, hem de tribünlerdekileri futbol ve Fair-Play adına kocaman bir teşekkür borçluyuz.
-Serhan Çifdalöz: Son dönemde böylesine tempolu ve pozisyonlu bir başka maç hatırlamıyorum. Beto ve Harun'un yıldızlaştığı, tribünlerin 'hop oturup, hop kalktığı' bir maç oldu, daha ne olsun.

Gizem: Akhisarspor da Beşiktaş deplasmanından puanla dönmeyi başardı...
- Lebip: Son 17 dakikayı 1 kişi eksik oynayan Akhisarspor, kalecisi Lukac'ın müthiş performansı ile Beşiktaş'tan 1 puanı kaptı- kaçtı adeta. Takım savunması anlamında da müthiş bir Akhisar vardı sahada.
- Serhan: Akhisar defansif anlamda çok iyi işler yaptı ama hücumda eksik kaldı. Ancak böylesine bir seyirci baskısı altında alınan 1 puanı çok değerli buluyorum.


Lebip Timor - Gizem Yılmazer - Serhan Çifdalöz

Gizem: Altınordu 2-0 öne geçtiği bir maçı neden kazanamadı?
- Lebip: Altınordu çok kolay pozisyon veren bir takım oldu. Yedikleri gollerde rakibin emeğinden çok kendi bireysel hataları var. Ancak buna rağmen, 2-0'dan 3-2 geriye düştüler ama oyun disiplinlerini bozmadılar. 3 attılar, ama en az 3 kaçırdılar, 3 yediler en az 3 daha yiyebilirlerdi. İşte öyle bir maç oldu.
- Serhan: Altınordu, rakip kim olursa olsun bildiğini oynuyor. Yani oyun disiplini, pozisyon bulma adına sorunları yok ama çok da kolay gol yiyorlar. Sorun defansta.

Gizem: Balıkesirspor hepimizi şaşırttı. Ne söylersiniz?
- Lebip: Kendi sahanda 2 gol atıyorsun ama maçı kaybediyorsun. Üstelik öne geçtiğin ve iyi oynadığın bir maçtan puansız ayrılıyorsun. İkinci yedikleri golü oturup izlesinler. Taçtan gol yediler. Bu defanstaki arızayı gösteriyor.

Gizem: Denizli, öne geçtiği Ankaragücü maçını yenik bitirdi. Neden kaybettiler maçı?
- Lebip : İlk yarının uzatmalarına kadar önde götürdüler maçı ama uzatmalardaki gol hesapta yoktu. Ankaragücü bu moral üstünlüğü ile ikinci yarıya da çok baskılı başladı. Denizlispor bu baskıdan kaçamayınca yenilgi de kaçınılmaz oldu.
- Serhan: Her iki devredeki uzatma dakikaları maçın kırılma dakikaları oldu. Ankaragücü, seyircisi ile adeta 12 kişi oynuyor maçı. Kolay değil Ankara'dan puan çıkarmak.

Gizem: Toplam 9 puanı silinen Manisaspor nereye koşuyor?
- Lebip: Teknik adam için de, oyuncu için de çok zor bir durum. Sahada kazandıklarınızı, masa başında geri alıyorlar. Bu şartlar altında Elazığspor maçını kazanmaları her türlü övgüyü hak ediyor.
BİZE ULAŞIN