Engelli öğrencisiyle yol arkadaşı oldu

Fedakar öğretmen Birol Danışman, kas hastası öğrencisini, aracıyla okula götürüp getirdi. Liseli Samet, sosyalleşerek hayata bağlandı

Engelli öğrencisiyle yol arkadaşı oldu
İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde yaşayan, doğuştan musküler distrofi hastası 16 yaşındaki Samet Karaköse, okul çağı geldiğinde annesinin gayretiyle eğitim hayatına başladı. Oğlunun okuldan geri kalmasını istemeyen anne Zeynep Karaköse, anaokulundan 8'inci sınıfa kadar oğlunu okula sırtında taşıdı. Ailenin yaşadığı zorluğa şahit olan öğretmen Birol Danışman, yaşanan sıkıntıları bitirmek için kendi aracını öğrencisine açtı. Hastalığı ve annesine "yaşattığı sıkıntılar" nedeniyle okula ilgi duymayan Karaköse, okula gitmek için artık annesine yük olmayınca duyduğu üzüntüden kurtuldu. Karaköse, her gün evine kadar gelip kendisini alan Danışman'ın gösterdiği fedakarlığı karşılıksız bırakmamak için derslerine dört elle sarıldı.

ARAÇ AYARLATTI
Bu eğitim öğretim yılında kızını okula götürmek zorunda kaldığı için yol arkadaşı Samet'ten ayrı kalan Danışman, Samet'i mağdur etmemek için girişimlerde bulundu. Kaymakamlığa başvuran Danışman, Samet'e araç ayarlanmasını sağladı. Samet Karaköse, "Derslerimi boşlarsam, öğretmenime mahcup olurum" dedi. 26 yıllık Fizik öğretmeni Birol Danışman ise, "Öğretmen sadece okulda, sınıfta öğretmen olamaz. Öğretmenliğin bir maddiyatı yok" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN