Hırsızlık yapmak için vinç kiraladılar

İzmir’de 6 katlı binanın çatısındaki 4 ton ağırlığındaki demiri çalmayı kafaya koyan 5 zanlı kiraladıkları vin��le binayı soymaya çalıştı. Zanlılar, vatandaşın dikkati sayesinde yakayı ele verdi

Hırsızlık yapmak için vinç kiraladılar
İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde akıllara durgunluk veren bir hırsızlık giriyimi yaşandı. Geçtiğimiz gün Gümüşpala semtinde meydana gelen olayda bir süre önce Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olduğu için KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile kapatılan ve vakıflara devredilen 6 katlı yurt binası 5 kişi tarafından ilginç bir yöntemle soyulmaya çalışıldı. 28 yaşındaki Caner Ç, 30 yaşındaki Mehmet B, 53 yaşındaki Ahmet C, 48 yaşındaki Taner K, 37 yaşındaki Şevket S, binanın çatısındaki 4 ton ağırlığındaki demiri çalmak için bir firmadan vinç kiraladı. Vinci, binanın önüne getiren zanlılar çatıdan indirdikleri demirleri taşımak için de bir kamyonet getirdiler. Dışarıdan bakınca iş yapıyormuş gibi görünen kafadarlar, demirleri vinç yardımıyla indirerek kamyonete yerleştirmeye başlayan zanlıları fark eden çevre sakinleri durumu polise bildirdi.

KANDIRMAYA ÇALIŞTILAR
155 haber merkezine yapılan ihbar üzerine harekete geçen Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. Zanlılara ne yaptıklarını soran polis, eşkalini verdikleri bir şahsın kendilerine verdiği iş için geldiklerini belirtti. Ancak polis ekipleri, zanlıların kendilerini kandırmaya çalıştığını fark etti. 5 zanlı, ekipler tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alındıktan sonra ifadeleri alınmak üzere Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen zanlılar, burada da yalan ifadelerin devam etti. İşlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. 5 zanlı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN