Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri ağırladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, emekli öğretmenler, şehit yakını öğretmenler, engelli öğretmenler ve yıl boyunca farkındalık yaratan toplamda 177 öğretmen için kahvaltı organizasyonu düzenledi

Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri ağırladı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, özel öğretmenleri ağırladı. Kaya Termal otel'de gerçekleştirilen organizasyona şehit yakını öğretmenler, emekli öğretmenler, yıl boyunca farkındalık yaratan 177 öğretmen ile İzmir milletvekilleri katıldı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'nin ev sahipliğini yaptığı etkinliğin açılışı, sosyal medyada büyük ses getiren "Teşekkür Ederim Öğretmenim "adlı video çalışmasıyla yapıldı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "İzmir'deki emekli olan öğretmenlerimizle, engelli olan öğretmenlerimizle, göreve yeni başlayan çiçeği burnunda öğretmenlerimizle, görev yapan öğretmenlerimizle, ilçe müdürlerimizle, il müdür yardımcılarımız ve milletvekillerimizle bir araya gelelim ve birbirimize gözümüzle, dilimizle değil kalbimizle bakalım istedik" dedi. İzmir'de özel eğitim alanında yapılan çalışmalara da değinen Ömer Yahşi, "FETÖ'den gelen okullarımızı, engelli öğrencilerimize tahsis ettik. Sokağa çıkamayan ve gerçekten imkân bulamayan öğrencilerimiz için özel eğitim okulları açtık. Konak'ta Hamdi Dalan Özel Eğitim Okulu'nu da hizmete açıyoruz. Ayrıca, okula gidemeyen öğrencilerin evine giderek ders veren öğretmenlerimizi özverilerinden dolayı takdir ediyorum" dedi.

GÜZEL ETKİNLİKLER YAPIYORUZ
Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapılan bilimsel çalışmaları değerlendiren Yahşi , "TÜBİTAK ve diğer bilimsel çalışmalar ile İzmir'de çok güzel etkinliklere imza atıyoruz. Mesela, yaz tatilinde öğrencilerimize robotik eğitimi verildi. Yetiştirme ve destekleme kurslarında görev alan öğretmenlerimize teşekkür ederiz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN