Dünya şifayı bu merkezde buluyor

Denizli’deki Özel Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi tüm dünyaya tedavi hizmeti veriyor. Dr. Çatalbaş, tedavide modern tıp, termal su ve çamur dinamiklerini birlikte kullandıklarını söylüyor

Dünya şifayı bu merkezde buluyor
Denizli'nin traventenleriyle ünlü Pamukkale'nin yanı başındaki Karahayıt'ta modern teknoloji ile termal kaynakları birlikte kullanan Özel Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi, yurt içi ve dışından büyük ilgi görüyor. Karahayıt Pam Otel bünyesinde kurulan, SGK anlaşmalı tıp merkezinde sinir sistemi ve kas iskelet sistemi hastalıklarında tedavi hizmeti veriliyor. Fizik tedavi, ağız ve diş sağlığı ve acil tıp hizmeti veren Pam Otel bünyesindeki A Tipi Özel Nobel Tıp Merkezi ortaklarından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Necdet Çatalbaş, tedavide modern tıp, termal su ve çamur dinamiklerini birlikte kullandıklarını söyledi.

Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezini'nin en önemli özelliği nedir?
Tıp merkezimizin en önemli özelliği, bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde ağrısız ve ameliyatsız çözüm olanağı sağlayan bilgisayar destekli robotik spinal dekompresyon cihazı ile beyin ve omurilik felçli hastaların, serebral palsili çocukların tedavisinde kullanılan yürüyüş ve kol robotik rehabilitasyon cihazları gibi teknolojinin son olanaklarının yanında, termal su ve Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı termal çamur gibi doğal unsurları tedavide birlikte kullanmamızdır.DOKTORA DANIŞIN

Hangi hastalıkları tedavi ediyorsunuz?
Bel ve boyun fıtıkları, diz, kalça, omuz, omurga ağrıları ve kireçlenmeleri, beyin ve omurilik felçleri, parkinson gibi nörolojik hastalıklar, ortopedik ameliyat sonrası rehabilitasyon, yumuşak doku hastalıkları, iltihabi romatizmal hastalıklar, lenfödem ve dolaşım bozuklukları, ruhsal gerginlik ve genel stress ağrıları, kaza sonrası sakatlıklar, kemik erimesi, spor sakatlıkları gibi hastalıklar doğal kaynaklar ve ileri teknoloji cihazlar kullanılarak tedavi ediliyor. Yeni açılan diş polikliniğinde de ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunlar tedavi edilebilmektedir" dedi.

Kaplıca tedavisi almak isteyen hastalara ne önerirsiniz?
Bilinçli yapıldığı taktirde pekçok hastalığa faydası olan kaplıca tedavisini almadan önce mutlaka doktorlarına danışmalarını, onların önerilerine göre hareket etmelerini ve bu tedaviyi doktor kontrolü altında alabilecekleri bir merkezde tedavi olmalarını öneririm.

Kaplıca, doğal çamur ve masaj almak için muhakkak bir hastalığımızmı olmalı?
Elbette hayır, bu doğal kaynakların vücudumuzda antioksidan denilen hastalıklara karşı bizi koruyan bir takım maddelerin salınımına yol açtığını bildiğimiz için biz bu mucizevi kaynakları herhangi bir hastalığı olmayan sağlam kişilerin de günlük hayatın stresinden kaynaklı gerginliklerinden kurtulmalarını, dinlenmelerini, detoks olarak arınmalarını sağlamak amacıyla kullanıyoruz.
BİZE ULAŞIN