Yaşama azmiyle örnek oluyor

İzmirli Hülya Erdem, doğum sırasında oksijensiz kaldı, kırılan ayağı yanlış kaynadı ve içtiği ilaç yüzünden hafızasını yitirdi. Ancak Erdem’in yaşama azmi herkese örnek oldu

Yaşama azmiyle örnek oluyor
İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde oturan yüzde 79 bedensel ve zihinsel engelli 30 yaşındaki Hülya Erdem'in verdiği mücadele herkesi kendisine hayran bırakırken, hayat hikayesi ise göz yaşartıyor. Doğum sırasında oksijensiz kaldığı için hayata yenik başlayan Erdem, 8. sınıfa kadar okudu. Okuma- yazmayı ve onunla birlikte birçok şeyi öğrendi. Bir gün okula giderken düşüp ayağı kırıldı. Yanlış alçı nedeniyle vücudunda şekil bozukluğu oluştu. 18 yaşına geldiğinde ise ailesinin iddiasına göre bir doktorun verdiği bir ilaç Hülya Erdem'in hayatını tam anlamıyla alt üst etti. Bu yüzden 25 gün yoğun bakımda yattı. Kalktığında okuma ve yazma dahil bildiği her şeyi unuttu.

Hayata tutundu
Kızının hikayesini anlatan 49 yaşındaki anne Songül Erdem, "Doğum sınasında nefessiz kaldı. 5 gün boyunca oksijen çadırında yaşam savaşı verdi. Sonrasında doktorlar, zake geriliği olduğnuu söyledi. Dünya başımıza yıkıldı. 6 yaşına kadar yoğun tedavi sonuç verdi. Sonrasında kırılan bacağı yanlış kaynadı. En son içtiği ilaç hafızasının sıfırladı. Ama kızım yine hayata tutunmayı başardı. Şimdi kendi işini kendi yapabiliyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN