Masraflarını davul çalarak karşılıyor

Ortaokul öğrencisi Mert İnal, akşamları düğünlerde davul çalarak bir yandan para kazanıyor bir yandan da okuyor. İnal, küçük yaşına rağmen çaldığı davul ile profesyonel sanatçılara taş çıkartıyor

Masraflarını davul çalarak karşılıyor

İzmirli iki çocuklu İnal ailesinin büyük oğlu olan Mert İnal, Bornova 80. Yıl İlköğretim Okulu'da derslerindeki başarısının yanı sıra çaldığı müzik enstrümanı davul ile dikkatleri üzerine çekiyor.

DAVULSUZ OLMAZ

6 yaşından beri davul çalan 14 yaşındaki İnal, okul sonrası akşamları babası ile birlikte düğünlere gidiyor. Orkestrası olan babasına destek veren ve para kazanan Mert İnal, okulun 40 kişilik korosunun davulculuğunu yapıyor. Küçüklüğünden bu yana davul çaldığını belirten Mert İnal, "Davul çalarken kendimi özgür ve rahat hissediyorum. Babam gündüzleri tekstil işinde çalışıyor. Akşamları ise orkestrada yer alıyor. Düğün mevsimi olunca çok yoğunuz ama kışında düğün oldukça babamla birlikte işimizin başındayız. Hem keyif aldığım işi yapıyorum. Hem de bu yaşta para kazanarak aileme destek olduğumu düşünüyorum" dedi. Mert İnal, "Geçen yıl okulumuzda bir koro kuruldu. Koronun davulcusu ben oldum. Akşamları ise babamla birlikte düğünlere gidiyorum. Hem davul çalarken mutlu oluyorum hem de az da olsa aile bütçesine destek olduğumu düşünüyorum. Belki dünyaca ünlü bir sanatçı ile çalışma imkanı bulurum. İşte o zaman davulun sesi uzaktan güzel gelir lafının yanlış olduğunu göstereceğim" dedi.

BİZE ULAŞIN