Anne ve babadan miras milli forma

İzmir’de atletizm pistinde tanışarak evlenen Sancak çifti, yıllarca milli formayı terletti. Şimdi antrenörlük yapan çift, kızı ve oğlunu yetiştirerek milli takıma kazandırmanın gururunu yaşıyor

Anne ve babadan miras milli forma

Sporla lise yıllarında, beden eğitimi öğretmenlerinin yönlendirmesiyle başlayan İzmirli Hanife ve Murat Sancak çifti, atletizm pistinde rakiplerini geride bırakarak bir çok madalya ve derece elde etti. Başarılarını evlilikle taçlandıran sporcular, atletizme olan aşklarını antrenör olarak sürdürüp milli takıma hem çocuklarını hem de öğrencilerini kazandırdı. Sancak çiftinin sporla iç içe olan hayatları, çocukları Berfe ve Tibet'de etkiledi. Sancak çifti, hem çocuklarını hem de bir çok genci milli takıma hazırladı.

TUTKUYA DÖNÜŞTÜ

Milli Takım ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) atletizm antrenörü Hanife Sancak, "Eşimle bir yarışmada tanıştık, ikimizde çok gençtik, spor hayatımıza önem veriyorduk. Yaşımız ilerledikçe evliliğe karar verdik bu şekilde devam etti. Çocuklarımızı da sporun içerisine katmak için pistlerden hiç ayrılmadık" dedi. Milli takım ve TOHM antrenörü Murat Sancak, ise "Sancak ailesinin şuana kadar ulusal ve uluslararası yarışmalarında aldığı madalya sayısının 350'yi geçti" dedi. Milli takım formasıyla atletizm de bir çok derece elde eden Berfe Sancak (23), koşu pistine ilk başlarda bir oyun şeklinde yaklaştığını zamanla bunun bir tutkuya dönüştüğünü söyledi. Lise 3'üncü sınıf öğrencisi Tibet ise, bu yıl milli takım hazırlık kamplarına seçildiğini belirtti.

BİZE ULAŞIN