Başsavcı Özel öğrencilerle buluştu

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Başsavcı Özel öğrencilerle buluştu

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, AKÜ Hukuk Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Hasan Hüseyin Bayraklı ile akademisyenlerin de yer aldığı söyleşide öğrencilere mesleki tecrübelerini aktardı. Hukuk fakültesi öğrencilerini meslektaş olarak gördüğünü söyleyen Özel, "Kafanızda var olan soru işaretlerini dilimizin döndüğü kadarıyla, 18 yıllık meslek hayatımızda edindiğimiz tecrübelerle birleştirerek gidermek istiyoruz.

Yargı camiasında yaklaşık yüzde 40 civarında hakim ve savcı arkadaşımız son 3- 4 yıl içerisinde mesleğe başlayan, dinamizmi yüksek, taze bilgileri muhafaza eden kişiler. Benimle çalışan savcı arkadaşların yarısı da son 2 yıl içerisinde mesleğe başlayan arkadaşlarımız. Eminim ki AKÜ Hukuk Fakültesinden bu yıl mezun olacak 56 arkadaş, kendi tercihlerine göre sınavlara girdikten sonra belki yanımızda stajyer olarak başlayacak" dedi.

18 yıllık görev süresi boyunca 7 farklı ilde görev yaptığını aktaran Özel, "Görev yaptığımız her yerde arkadaşlara hep şunu söyledim; iyi bir hakim, savcı veya avukat olmadan önce iyi bir insan olmak, iyi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak temel hedeflerimizden birisi olması lazım. Önce insan olmanın gereğini yerine getirmemiz lazım. Biz hukukçular olarak vicdanımızın sesini dinleyerek, mevzuatımıza bağlı, vatanımıza ve milletimize aşık Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olmak zorundayız" diye konuştu.

Söyleşi, öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.

BİZE ULAŞIN