Bucalı kadınlar haklarını tartıştı

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 83'üncü yıldönümünde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, eğitimden sanata, spordan psikolojik desteğe kadar tüm alanlarda Bucalı kadınların yanlarında olduklarını söyledi.

Bucalı kadınlar haklarını tartıştı

Buca Kent Konseyi'nin düzenlediği panele Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Münevver Aktaş ve Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Balcılar katıldı.

Balcılar, Türk kadınının 83 yılda siyasi hayatta giderek azalan oranda yer aldığı tespitini ortaya koydu. Ülkenin yarı nüfusunu oluşturan kadınların siyasette yüzde 14 oranında temsil edildiğine dikkat çeken Buca Kent Konseyi Mürüvet Balcılar;

-"Türk kadını siyasette vitrin olarak, figüran olarak görülüyor. Kadınların oylarını almak isteyenler göstermelik birkaç kadın siyasetçiyi ortaya koyarak vitrin olarak kullanıyorlar" dedi.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, eğitimden sanata, spordan psikolojik desteğe kadar tüm alanlarda Bucalı kadınların yanlarında olduklarını vurgularken İzmir kadınının duruşu ve rolüyle Türkiye'nin aydınlık yarınlarında kritik bir rol oynayacağına inandığını söyledi.

BİZE ULAŞIN