İşitme engelliler yararına oyun

İzmir Karşıyaka Yalı Lions Kulübü, işitme engelliler yararına oyun sahneye koyacak. 'Hayallerim, Aşkım ve Sen' filminin unutulmaz oyuncusu Oğuz Tunç, tek kişilik oyunu Bilim Barıştır/Einstein ile Karşıyaka'da sahne alacak.

İşitme engelliler yararına oyun

14 Aralık 2017 Perşembe günü Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi'nde sahneye konulacak ve geliri işitme engellilere verilecek olan, yazım, yönetim ve sahne tasarımını Ümit Denizer ile Turgut Denizer'in yaptığı Einstein adlı oyunda sanatçı Oğuz Tunç, seyircileri dostları kabul ederek bilim adamının hayatından kesitler anlatıyor. Gösterime sunulduğu günden bu yana büyük beğeni toplayan oyun, Karşıyaka'da sosyal projeye katkı sağlamış olacak.

Sanata destek olurken engellilere de sahip çıktıklarını belirten Karşıyaka Yalı Lions Kulübü Başkanı Hakan Akyıldız, "Geçtiğimiz ay otistik çocuklar yararına etkinlik gerçekleştirmiştik. Şimdi de engelliler spor kulübü yararına tiyatro sahneliyoruz. Çocukluğunda başladığı sahne deneyimi ile pek çok dizi ve filimde rol alan Oğuz Tunç'un oynadığı oyunu Karşıyaka'da sahneye koyacak. Sanatı seven tüm dostları oyunu izlemeye bekliyoruz" dedi.

OYUN HAKKINDA

Amerika'daki Princeton Üniversitesi bahçesi gibi düzenlenen sahneye Einstein bisikletle gelir. 66 yaşındaki halindedir. Seyirciyi dostları kabul ederek, samimi bir tavırla özel hayatını anlatmaya başlar. Meşhur 'İzafiyet Teorisi'ni herkesin anlayacağı netlikte açıklar.

BİZE ULAŞIN