Erken rezervasyon zamanı

Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Erken Rezervasyon Kampanyası’, Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi ile eş zamanlı Fuar İzmir’de yapılacak

Erken rezervasyon zamanı

Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Fuar İzmir'de 11'nci kez kapılarını açacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2009'dan bu yana her yıl uygulanan 'Erken Rezervasyon Kampanyası'nın 2018 yılı tanıtımı da Travel Turkey İzmir kapsamında yapılacak. İç turizmi canlandırmak amacıyla yerli turiste avantajlı ödeme olanakları sunarak yabancı turistlerin daha uygun ödeme koşulları ile seyahat ettiğine dair algıyı değiştiren 'Erken Rezervasyon Kampanyası'nın tanıtım faaliyetleri, 7 Aralık'ta Fuar İzmir'de yapılacak tanıtım toplantısında 'Tatil Herkesin Hakkı' ve 'Yerinizi Şimdiden Ayırtın' sloganları ile başlayacak. Kampanya 30 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek. TÜRSAB yetkilileri tarafından geçtiğimiz haziran ayında yapılan açıklamaya göre de bu yıl erken rezervasyon imkanından 5.2 milyon yerli turistin yararlanması bekleniyor.

BALON TURİZMİ

İzmir Turizm Fuarı'nın konuk ili Peri Bacaları ve Sıcak Havalı Balonları ile ünlü Nevşehir oldu. Türkiye'de ilk defa balon turizmini 1987 yılında Kapadokya'ya kazandıran Bilge Ezel, balon turizmini şimdi de İzmir'e kazandırmaya hazırlanıyor. Türkiye'nin ilk balon pilotu İzmirli Bilge Ezel, balon turizmi ile Kapadokya'ya yılda 35 milyon euro turizm girdisi sağladıklarını belirterek, aynı etkiyi İzmir için gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN