Kardeşlerin ölümü gizemini koruyor

Yunus (3) ve Irmak (6) kardeşler bir hafta önce Konak’taki evlerinde ölü bulundu. Önce mantardan, sonra elektrik sobasından zehirlendikleri iddia edildi. Ancak sır hala çözülemedi

Kardeşlerin ölümü gizemini koruyor

İzmir'in Konak İlçesi'ne bağlı Ballıkuyu Semti'nde 28 Kasım'da anneleri Gülistan O'nun işte olduğu saatlerde evlerinde ölü bulunan 3 yaşındaki Yunus Emre ve 6 yaşındaki Irmak Oral'ın ölümüne ilişkin sır perdesi bir türlü aralanamıyor. Çocukların cansız bedenlerinde herhangi bir darp izine rastlamayan polisi ekipleri, çocukların ölümüyle ilgili soruşturmayı genişletti. Talihsiz kardeşlerden alınan doku ve kan örnekleri ile yastık ve çarşaftan alınan numunelerin incelemesi henüz sonuçlanmadı. İnceleme sonucu, çocukların kesin ölüm nedeni belli olacak. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda kesin ölüm nedeni belirlenememesi durumunda çocuklardan alınan doku ve kan örnekleri ile yastık ve çarşaftan alınan numunelerin detaylı inceleme yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun ilgili ihtisas dairesine gönderileceği öğrenildi.

DEDEDEN İKİ İFADE

Çocukları en son canlı olarak gören dede Tahsin Ş'nin çelişkili ifadeleri kafaları karıştırdı. Dede Şendut'un polise verdiği ifade de, "Çocukları bir gün önce teyzelerine götürmüştüm. Orada pizza yediler. O pizzadan zehirlenmiş olabilirler" dedi. Bunun üzerine Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri çocukların yediği pizzadan numune alarak incelenmek üzere Kriminal Laboratuvar'a gönderdi. Dede Şendut, önceki gün basın mensuplarına verdiği röportajda ise, "Ben de havasız kaldıklarından şüpheleniyorum. Hava soğuk diye anneleri elektrikli ısıtıcının ayarını üçüncü kademede bırakmış. Böyle olunca da otomatik devreye girmemiş. Anneleri normalde İkinci kademede bırakıyormuş. Böyle olunca da elektrikli ısıtıcı devreden çıkıyormuş ama olay günü sonuna kadar açtığı için belirli bir süre sonra kapanmamış" dedi. Öte yandan olayı aydınlatmak için adeta iğne ile kuyu kazar gibi dikkatli çalışma yürüten İzmir polisi, yeni ayrıntılara ulaştı. Kayıtlarda resmi olarak evli görünen ancak eşinden ayrı yaşayan Gülistan O'nun erkek arkadaşından olan çocuklarını bir yakınının üzerine kaydettirdiği belirlendi.

BİZE ULAŞIN