Travel Turkey kapılarını açtı

Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi 11’inci kez kapılarını açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Numak Kurtulmuş, “Türkiye turizm alanında eli son derece rahat ve güçlü bir ülke” diye konuştu

Travel Turkey kapılarını açtı

İzmir'de bu yıl 11. kez düzenlenen TÜRSAB ve (İZFAŞ) iş birliğinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'nin açılışı gerçekleşti. Fuar İzmir'de gerçekleştirilen fuarın açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı Hukuk İşleri Müdürü Taras Krykun, Türk Hava Yolları Satış Başkanı Halil İbrahim Polat, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve çok sayıda turizmci katıldı.Türkiye'nin en önemli turizm buluşmaları arasında gösterilen fuarın bu yılki partner ülkesi Ukranya, partner ili ise Nevşehir olarak belirlendi.

GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ

Travel Turkey'in başarılı fuarlarından biri olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "11 yıl önce küçük hedeflerle belki ortaya çıkmış bir fuar, bugün fevkalade önemli noktaya gelmiş. Türkiye, turizm alanında eli son derece rahat ve güçlü bir ülke. Derler ya 'malın kendisi kendini satıyor.' Hiçbir ülkenin sahip olmadığı zenginliklere sahip olan bir ülkeyiz. Bu büyük değeri turizm açısından ve kültür açısından çok iyi değerlendirmek ve bu zenginliğimizi insanlığın büyük zenginliği olarak ortaya koymak mecburiyetindeyiz. Türkiye'deki turizmi canlı tutmak durumundayız. Bu coğrafyanın en büyük gücü tarihi, kültürüdür. Buradan baktığınız zaman dünyanın en önemli arşivi Türkiye'nin kendisidir. Dünyanın en önemli kütüphanesi de bizzat Anadolu topraklarının kendisidir" dedi. 36 ülkeden ve 54 ilden seyahat acentaları, tur operatörleri, iş ve kongre turizmi, bakanlıklar, konsolosluklar, oteller, tatil köyleri gibi sektör temsilcilerinin yer aldığı fuarda, ziyaretçilere özellikle sağlık ve gastronomi turizmi konularında yoğun tanıtımlar yapılacak. Fuar 10 Aralık'a kadar devam edecek.

BİZE ULAŞIN