Lebip Timor: Ligin dayısı

Oyun başlangıcındaki görüntüsü ile Malatya'ya kazanmaya geldiğini haykırıyordu sanki Göztepe. Daha 2. dakikada Malatya defansının çizgiden çıkardığı top, az sonra başlayacak gol sağanağının habercisi idi adeta. Nitekim Kadu, 6. dakikada gol perdesini aralıyor ama çok geçmeden defanstaki adam paylaşımındaki hata pahalıya patlıyor ve skor eşitleniyordu.
Ancak taktik ve oyun disiplininden vazgeçmeyen Göztepe, ilk yarının geri kalan dakikalarında duran toplardan bulduğu 2 golün morali ile gidiyordu soyunma odasına.
İkinci yarı başlangıcındaki 'ya hep, ya hiç' görüntüsü ile Evkur Malatyaspor, defans güvenliğini de bırakarak gol aramaya başlıyor ve Göztepe gereksiz bir penaltı ile rakibini oyuna ortak ediyordu.
Zira maç 3-2'ye geliyor ve panikleyen Göztepe'yi zor bir 25 dakika bekliyordu. Ancak son düdük çaldığında, oyunun son bölüm��nde heyecandan hop oturup hop kalkan Göztepe taraftarı takımlarının yakaladığı 3 maçlık müthiş bir galibiyet serisinin keyfini sürmekteydi. Zira, ligin İzmir'li yenisi, daha ilk sezonunda 'ligin dayısı' olmuş ve önüne çıkana da kafa tutuyordu.
Sadece puanları ve alkışları değil, cesaret madalyalarını da hak ediyorlar.

BİZE ULAŞIN