Salihli Belediyesi’nden mahallelere hizmet yağmuru

Salihli Belediyesi, merkez-kırsal mahalle ayrımı gözetmeksizin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Salihli Belediyesi’nden mahallelere hizmet yağmuru

Salihli Belediyesi'nin Büyükşehir yasasıyla birlikte 102 mahallesi olduğunu ve tüm mahallelere eşit hizmet götürmeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Kayda, köyden mahalleye dönüşen kırsal yerlere öncelik verdiklerini belirterek, "Kırsalda bulunan önceden köy şimdi ise mahallemiz olan yerlere yol, parke taş döşeme, asfalt, alt ve üst yapı çalışmaları olmak üzere tüm belediye hizmetlerini götürüyoruz. Kırsal yerlerde yaşanan sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulması için de yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Salihli Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı çalışmalar kapsamında Mersindere Mahallesine 32 bin metrekare parke taş döşenerek yöre halkının hizmetine sunuldu. Özellikle kış aylarında vatandaşların ulaşımda büyük sıkıntı çektiği Gökçeköy, Sarıcalar ve Savrandamları Mahallelerine toplam bin 872 metrekare parke taş döşenerek, vatandaşların mağduriyeti giderildi. Ekipler, ayrıca Tekelioğlu Mahallesinde toplam 4 bin 500 metrekare parke taşı döşeyerek Eldelek Mahallesinde ise kaldırım düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Öte yandan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Sart Mahallesine 5 bin 600 metrekare asfalt atılırken, mevcut tuvaletin bakım ve onarımı yapıldı. Sart Mahalle girişinde bulunan Atatürk büstü de ekipler tarafından yenilenerek, alanın çevre düzenlenmesi yapıldı.

Vatandaşlar, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade ederek, mahallelerine kazandırılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Zeki Kayda'ya teşekkürlerini iletti.

BİZE ULAŞIN