Cipten atlaması bir anlık öfkeydi

Denizli’de cipten atlayarak hayatını kaybeden Cem Baran’ın babası Dr. Hasan Doğan, içini Egeli Sabah’a döktü. Doğan, “Oğlum psikolojik tedavi görmüyordu. Sadece eğitimi iyi gitmemişti” dedi

Cipten atlaması bir anlık öfkeydi

Denizli'de yolcu olarak bulunduğu cipin içinden kendini karayoluna atarak hayatını kaybeden 27 yaşındaki Cem Baran Doğan'ın babası ünlü doktor Hasan Doğan içini Egeli Sabah'a döktü. Baba Doğan, "Oğlum Bulgaristan'ın Sofya kentinde inşaat mühendisliği bölümünde okuyordu. Okuldan mezun olamadı. Bunu çok kafasına takıyordu. Bunalımdaydı. Okulu bitiremeyince Türkiye'ye döndü. Olay günü amcasıyla Ankara'dan geliyordu. Bir anda 'Arabadan ineceğim' diyor. Amcası tutuyor, 'yapma Cem' diyor ama dinlemiyor. Oğlumun bir anlık öfkesiyle yaptığı bir şey. Psikolojik sorunları yoktu" diye konuştu. Olay, 12 Aralık Salı günü saat 21.30 sıralarında Denizli-Ankara Karayolu Gürlek girişinde meydana geldi. Denizli'nin tanınmış Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Hasan Doğan'ın oğlu Cem Baran Doğan Ankara'dan amcasıyla birlikte Denizli'ye dönmek üzere yola çıktı. Doğan, içinde bulunduğu ve Hasan Beydilli'nin kullandığı cip hareket halindeyken, iddiaya göre arka koltuğundan kapıyı açarak karayoluna kendini attı. Bu sırada karayoluna düşen Doğan, Sadık Akar yönetimindeki tırın altında kalarak feci şekilde hayatını kaybetti. Olayı haber aldıktan sonra kaza gerine giden baba Dr. Doğan, "Herkese sahip çıktım, bir oğluma sahip çıkamadım" diyerek gözyaşı döktü. Genç yaşta yaşamını yitiren Cem Baran Doğan için ikindi namazına müteakip Ulu Cami'nde cenaze namazı kılındı. Baba Doğan, oğlunu son yolculuğuna uğurladığı törende yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi. Merhum Doğan, Çakmak Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.

MEZUN OLAMAMIŞTI
Oğlunu cenazesini defnettiklerini söyleyen Doğan, "Basında yer aldığı gibi oğlum psikolojik tedavi görmüyordu. Birden gençlerin bir anlık öfkesi olur ya. Bu şekilde yaşanan bir olay. Olay günü oğlum amcasıyla birlikte Ankara'dan Denizli'ye geliyordu. Bir anda gece saatlerinde amcasına 'Arabadan ineceğim' diyor. Amcası tutuyor, 'yapma Cem' diyor ama dinlemiyor" dedi. Oğlunun meslek konusunda başarısız olduğunu ifade eden acılı baba Doğan, şöyle konuştu; "Bulgaristan'ın Sofya kentinde inşaat mühendisliği bölümünde okuyordu. Okuldan mezun olamadı. Bunu çok stres yapıyordu kendine. Bu konuya çok üzülüyordu. Bunalımdaydı. Okulu bitiremeyince Türkiye'ye dönüş yaptı. Maddi imkanı çok iyiydi. Bekardı. Ani bir gerilim halinde oğlum bunu yaptı. Birden kafamız atar ve öfkeyle hareket ederiz. Aynı bu şekilde yaşanan bir olaydı."

BİZE ULAŞIN