Burhaniye'de minikler Engelliler Merkezini ziyaret etti

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Faruk Kızıklı İlkokulu 4/B ve 4/C sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Nevin Ertekin ve Mehmet Ürküt eşliğinde Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini ziyaret ederek engellilerin günlük yaşamda karşılaştıkları sorunlarla ilgili olarak bilgi aldılar. Sordukları sorularla dernek yetkililerinin hayranlığını kazanan minik öğrenciler kendilerine yapılan ikramlardan bol bol yiyip içtiler.

Burhaniye'de minikler Engelliler Merkezini ziyaret etti

Karşılıklı soru cevap şeklinde sıcak bir sohbet ortamında geçen ziyarette, konuklarını kapıda karşılayan ve büyük bir misafirperverlik örneği gösteren Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanı Gürsel Vardar, ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getirdi. Gürsel Vardar, "Yarınlarımızın sahibi bu minik öğrencilerimizle dolu dolu sohbet ettik. Kendilerine ikramlarda bulunduk. Minik öğrencilerimize derneğimizi tanıtarak, amacı ve çalışmalarımız hakkında bilgilendirdik. Engellilerin günlük yaşamda karşılaştıkları sorunlar ve çözüm yolları hakkında karşılıklı görüşler belirttik. Çocuklarımızın engelli arkadaşları ya da engelli büyüklerine karşı davranışlarında yapılan yanlışlar ve doğru davranış şekillerini ortaya çıkarmak amaçlı karşılıklı soru cevap şeklinde sohbet ettik. Ziyaretimize her bakımdan hazırlıklı geldikleri anlaşılan küçük öğrencilerimizden aldığımız cevaplardan sonra yarınlarımıza daha bir umutla bakar olduk" dedi.

Dernek başkanı Gürsel Vardar'a teşekkür eden Faruk Kızıklı İlkokulu 4/B sınıf öğretmeni Nevin Ertekin de, "Hepimiz birer engelli adayıyız. Yarınlarımızın sahibi bu çocuklarımızı en iyi bir şekilde yetiştirip topluma kazandırmaya çalışıyoruz. Okulumuzda da engelli öğrenciler ve öğretmenlerimiz var.

Çocuklarımıza engellilerle ilgili doğru davranış şekilleri kazandırmaya çalışıyoruz, yanlışlarımızı görmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda dernek başkanımız Gürsel Vardar'ın verdiği bilgiler bizler için çok faydalı olacaktır" dedi.

BİZE ULAŞIN