İzmir’de okul müdürünün öldürülmesi

Türk Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Kutbettin Yıldız, İzmir’in Ödemiş ilçesinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in iki öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesini kınayarak, “Öğretmene sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır” dedi.

İzmir’de okul müdürünün öldürülmesi

Sendikada bir basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Kutbettin Yıldız, son zamanlarda öğretmene şiddet vakalarının artık sıradanlaşmış, üçüncü sayfa haberleri arasına girdiğini belirtti.

İki gün önce İzmir'in Ödemiş ilçesi Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen'in iki öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürüldüğüne ifade eden Yıldız, "Öğretmene şiddet konusunda bütün eğitim çalışanlarının yekvücut şekilde dimdik ayakta olduğunu tüm Türkiye kamuoyuna ilan ediyoruz.

Öğrencileri tarafından öldürülen Ayhan Kökmen ve birkaç ay önce PKK tarafından öldürülen Necmettin Yılmaz ile Şenay Aybüke Yalçın öğretmenlerimize yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve eğitim camiamıza sabır ve başsağlığı temennisinde bulunurken, bu olayları nefretle kınıyor, reddediyor, telin ediyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN