Bayan Köşger’den anlamlı ziyaret

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük’ün eşi Bilge Küçük ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın eşi Rumeysa Alıcık, Dr. Rıza Arpaz Nazilli Alzheimer Hastaları ve Aileleri İçin Buluşma ve Dayanışma Merkezi’ni ziyaret etti.

Bayan Köşger’den anlamlı ziyaret

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'in eşi Fatma Köşger, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük'ün eşi Bilge Küçük ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ın eşi Rumeysa Alıcık Dr. Rıza Arpaz Nazilli Alzheimer Hastaları ve Aileleri İçin Buluşma ve Dayanışma Merkezi'ne giderek yaşlılarla bir araya geldi.

Türkiye'de ilk kez Nazilli'de kurulan merkezin büyük bir örnek teşkil ettiğine dikkat çeken Köşger, Alzheimer hastalarını hem fiziksel hem de zihinsel anlamda geliştirmek için yapılan programlara katılarak yaşlılarla sohbet etti.

İçerisinde etkinlik alanı, oturma grupları, şark odası, doktor odası, mutfak ve lavaboların bulunduğu merkezi ziyaretlerinin ardından hastalarla birlikte pasta kesen Köşger, "Uzun yaşam şehri Nazillimizde bulunan Alzheimer merkezini ziyaret ettik. Hastalarımız gruplar halinde merkeze gelerek doktor ve bakıcılar eşliğinde vakit geçiriyor.

Ardından Nazilli Belediyesi'nin araçları ile saat 16.30'da ailelerine teslim ediliyor. Bu hem hastalar hem aileler için çok önemli. Çok iyi düşünülmüş ve faydalı bir proje. Bunun için belediye başkanımızı tebrik ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN