Haberhattı

Haberhattı

KARİKATÜRLER BEĞENİ TOPLADI
Bayraklı'da "İç ve dış göçler (mülteciler)" konulu karikatür yarışmasında ödül kazanan ve sergilenmeye değer görülen eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Dereceye girenlere ödüller dağıtılmasının ardından birbirinden değerli eserler Bayraklı'nın kültür merkezlerinde iki ve kütüphanelerinde ise beş farklı grup halinde sergilenmeye başladı. Bayraklı Belediyesi'nin ulusal çapta düzenlediği ve yoğun ilginin olduğu yarışmaya 202 çizer 310 eserle katıldı.

KARŞIYAKA 2018 İÇİN SÜSLENİYOR
Karşıyaka 2018'i ışıl ışıl karşılayacak. Cadde ve sokaklar yılbaşı gecesi için süslendi. Karşıyaka Çarşı başta olmak üzere, farklı noktalar led ışıklar ve süslerle donatıldı. Kentte akşam saatleriyle birlikte ortaya çıkan renkli manzara, Karşıyakalıların da beğenisini kazandı. Ayrıca, Karşıyaka Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi de 23 Aralık Cumartesi günü Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı'nda (Karşıyaka İZBAN İstasyonu yanı) 'Yılbaşı Kermesi' açacak.

KEFİR DİŞLERİ KORUYOR
EGE Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma kefirin diş çürümelerini engellediğini ortaya koydu. Üniversitenin Ziraat Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri kefirin diş çürümelerine etkisi üzerine çalışma yürüttü. 6 ayda tamamlanan çalışma sonucunda kefirin diş sağlığına olumlu etkisi olduğu belirlendi. Öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cem Karagözlü, "Kefirin içerisindeki bakteriler ağız içerisindeki mikroorganizmaları baskılıyor ve çürümeyi engelliyor" dedi.

BUCA'DA KÖPEKLER İÇİN SEFERBERLİK
Buca'nın Yaylacık Mahallesi'ndeki boş bir binada geçen pazar akşam saatlerinde ağlayan köpekleri fark eden Nermin Bozlu ve oğlu Yiğit Bozlu, sosyal medya üzerinden seferberlik başlattı. Facebook'ta Bucalılar grubu üzerinden bir duyuru paylaşan Nermin Bozlu, 1 saat içinde toplam 52 kilo mama topladı. Bozlu, yavru köpekleri annelerini emdikleri için barınağa götüremeyeceklerini belirterek desteğe devam edeceklerini söyledi. Herkesi kampanyaya destek vermeye davet etti.

BİZE ULAŞIN