Fanatikliğin böylesi

Türkiye’nin tek tescilli sarı kırmızı renklerini taşıyan otomobiline sahip olan İzmirli Haydar Güler, yeni otomobilini de aşık olduğu renklere boyadı

Fanatikliğin böylesi

İzmir'in Menderes İlçesi'nde ciğercilik yaparak geçimini sağlayan 50 yaşındaki bekar Haydar Güler hayatını tuttuğu takım olan Galatasaray üzerine kurdu. Galatasaray ile yatıp Galatasaray ile kalkan Güler, takımının yurt dışı hariç hiçbir karşılaşmasını da kaçırmıyor. Stadyuma giderek takımını her maçta destekleyen Güler, fanatikliğiyle herkesi şaşırtıyor. 5.5 yaşındayken amcasının oğlu Turgay Güler tarafından Galatasaraylı yapılan Haydar Güler yaşamı boyunca Galatasaray futbol takımına büyük bir tutkuyla bağlandı. Yaklaşık 6 yıl önce 6 bin liraya satın aldığı ilk otomobiline 5 bin lira harcayarak sıra dışı bir görünümü kavuşturan Güler, aracının boyasını değiştirerek sarı kırmızı yaptı. İç döşemelerini, direksiyon simidini, vites topuzunu, tavanı hemen hemen otomobilin her yerini sarı kırmızıya dönüştüren Güler, neredeyse bir otomobil parası kadar masraf etti. Türkiye'de bir ilke imza atarak otomobilini trafiğe tescil ettirmeyi başaran Güler, Türkiye'nin tek tescilli sarı kırmızı renkleri taşıyan otomobiline sahip olarak tarihe geçti. İlk otomobilini geçtiğimiz günlerde satan Güler, 32 bin liraya yeni bir araç satın aldı. Orijinal rengiyle aracına binmek istemeyen fanatik Güler, bu otomobiline de 5 bin lira harcadı. Jant kapaklarından döşemelerine kadar otomobilinin her yerini sarı kırmızı yapan Güler, bu aracını da ruhsata sarı kırmızı olarak işlettirdi. Sarı kırmızı bir renk dışında başka bir araca binemeyeceğini dile getiren Güler, Galatasaray'ın kendisi için çok büyük bir anlam ifade ettiğini söyledi. Güler, "Bu sene şampiyon olacağımıza inanıyorum. Takımımı tüm maçlarında destekliyorum. Hiçbir zaman yalnız bırakmıyorum" diye konuştu.

ÇOK ŞAŞIRIYORLAR
?
"Cinsiyetimi değiştiririm ama takımımı asla" diyen Güler, "Galatasaray'ı bu kadar çok seviyorum. Yolda aracımı gören herkes büyük sevgi gösterisinde bulunuyor. Çok şaşırıyorlar. Çünkü benim gibi sarı kırmızı ve trafiğe tescilli bir otomobile sahip olan ikinci bir kişi yok. Fenerbahçeliler bile yolda aracımı durdurup fotoğraf çektiriyorlar" dedi.

BİZE ULAŞIN