Haber hattı

Haber hattı

KAZDAĞLARI BEYAZ ÖRTÜYLE KAPLANDI
Balıkesir Kazdağları'nda çekilen görüntüler kartpostalları hatırlattı. Türkiye Dağcılık Federsayonu (TDF) kış yürüyüş lideri belgesine sahip Buket Şıvka rehberliğinde bin 200 metreye çıkan dağcılar, zorlu bir kar yürüyüşü yaptı. Keşif Yolcuları grubu Kazdağları'nda bin 200 metre yükseklikteki At Kayası, Buğdaylı mevkiinde gerçekleştirdikleri tırmanışı başarı ile bitirdi. Kazdağları'nda yaşanan dondurucu soğuk ve kar yağışı eşsiz görüntülerin oluşmasına neden oldu.

DOĞAL YAŞAMI FOTOĞRAFLADILAR
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 5.sini düzenlediği "Sizin Gözünüzden Doğal Yaşam" konulu fotoğraf yarışmasına 266 fotoğrafçı ve İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda çekilen bin 251 kare fotoğrafla katıldı. Akademisyen ve fotoğraf sanatçılarından oluşan jüri, değerlendirmenin ardından Emre Bulduk birinci, Celal Erdem ikinci, İbrahim Arslan üçüncü olurken, Songül Arslan da mansiyon ödülüne layık görüldü.

YUNUSEMRE'DE FUTBOL ŞÖLENİ
Yunusemre Belediyesi ve Yunusemre Belediyespor'un hayata geçirdiği Sınıflar Yarışıyor Projesi kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında Organize Sanayi İlkokulu'nda bulunan yaklaşık 150 öğrenci kıyasıya yarışıyor. Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, "Turnuva ile çocuklarımızın hem spor yapmasını hem de eğlenmesini sağlıyoruz. İlçemizde bulunan diğer okullarla turnuvalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN