Salihli ve Sarıgöl'de öğrenciler Atatürk için koştu

Manisa'nın Salihli ve Sarıgöl ilçelerinde düzenlenen 27 Aralık Atatürk Koşusunda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Salihli ve Sarıgöl'de öğrenciler Atatürk için koştu

Salihli'de 27 Aralık Atatürk Koşusu, bu yılda yaklaşık 700 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Öğrenciler bin 500, 2 bin, 3 bin ve 5 bin metre mesafelerinde gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti. Atatürk Koşusuna katılan tüm öğrencilere meyve suyu ve kek ikramında bulunulurken, dereceye giren öğrenciler ise kupa ve madalya ile ödüllendirildi. Öğrencilerin ödüllerini ise İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, Medigüneş Hastanesi yönetim kurulu üyesi Op. Dr. Çetin Sözal, okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından verildi.

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde ise 17 okuldan 150 sporcu Atatürk için koştu. Öğrenciler minik kızlar 800 metre, minik erkekler bin metre, küçük kızlar bin metre, küçük erkekler bin 500 metre, yıldız erkekler bin 500 metre, genç erkekler 3 bin metre dallarındaki yarışmalarda koştu. Emniyet ve sağlık tedbirlerinin alındığı koşu Sarıgöl 4 Eylül Stadyumunda gerçekleştirildi. Yarışmada takım olarak ve bireysel dallarında ilk üçe giren öğrenciler ödüllendirildi. Ödül alan öğrenciler için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ise ödül töreni düzenlenecek.

BİZE ULAŞIN