Saldıran gaspçılar hayatını kararttı

10 ay önce gaspçıların saldırısına uğrayan Ramazan Tekdal, 68 gün komada kaldı. Tekdal artık bayılma nöbetleri ile yaşamaya başladı

Saldıran gaspçılar hayatını kararttı

İzmir'in Göztepe semtinde yaşayan 48 yaşındaki Ramazan Tekdal, geçen Şubat ayında kardeşini kaybetmesi nedeniyle bunalıp hava almak için yürüyüşe çıktı. Gece saatlerinde Konak merkeze kadar yürüyen Tekdal, iddiaya göre eve metro ile döneceği sırada iki gaspçının saldırısına uğradı. Sol bacağının bilek bölümlerine iki, sırtına bir bıçak darbesi alan Tekdal, gaspçılardan kurtulup metro istasyonuna giriş yapacağı sırada ensesine atılan taşın etkisiyle çok katlı merdivenden yere yuvarlandı. 68 saat komada kaldıktan sonra 6 ay boyunca da evden çıkamayan Tekdal, artık bayılma nöbetleriyle yaşamak zorunda. Her an her yerde bayılabildiğini ve tek başına sokağa çıkmakta, çalışmakta güçlük çektiğini belirten Tekdal, olayın faillerinin bir an önce bulunmasını istedi. Öte yandan olayın bir bölümü de güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, Tekdal'ın merdivenlerden yuvarlanışı ve metronun güvenlik görevlilerinin kendisine yardım edişi ile gaspçılardan birinin olay sonrası koşarken görüntüsü yer alıyor.

SÜREKLİ BAYILIYOR
?
Beyninde oluşan hasar nedeniyle sürekli nöbet geçirdiğini kaydeden Tekdal, "Sürekli bayılıyorum. Tek başıma dışarı çıkamıyorum. Sokakta, metroda bayılıyorum ve sonra kendimi ambulansta buluyorum. Beni bu duruma düşürenler sokakta ellerini kollarını sallayıp geziyorlar" diyerek faillerin bir an yakalanmasını istedi.

BİZE ULAŞIN