Haber hattı

Haber hattı

ATEŞE TİNER DÖKEN ÇOCUK YANDI
?
İzmir'de Kemalpaşa Mahallesi 5. Sanayi Sitesi'nde ismi henüz öğrenilemeyen çocuk, ısınmak için yakılan ateşi canlandırmak için tiner dökünce, alevlerin arasında kaldı. Elbiseleri tutuşan çocuk, acı içerisinde çığlıklar atıp, sağa sola koştu, ardından da kendisini yola bıraktı. Küçük çocuğun yardımına çevredeki işyeri çalışanları koştu. Yapılan müdahaleyle alevler söndürülürken, çocuk çağırılan ambulansla hastaneye kaldırdı. Ankara'ya sevk edilen çocuğun durumu ciddiyetini koruyor.

SOBADAN ZEHİRLENEN BABA VE OĞLU ÖLDÜ
Manisa'nın Kula İlçesi'nde yatmadan önce yaktıkları kömür sobasından sızan karbon monoksit gazından zehirlenen 52 yaşındaki Mustafa Yapucu ile 22 yaşındaki Berkay Yapucu öldü. İzmir Tire'ye bağlı Cumbazlı Köyü'nde ise, ısınmak için elektrikli sobayı yakan 82 yaşındaki felçli Hatice Filiz'in üzerine yüksek ayaklı soba devrildi. Bir süre sonra üst katta oturan Cengiz Filiz, dumanı fark edince hemen alt kata inerek kendi imkanlarıyla yangını söndürdü. Yaşlı kadının hayit tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

ATM FARELERİ YAKAYI ELE VERDİ
İzmir Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, banka ATM'lerinden vatandaşların kartlarını koplayarak ve mağdurlara kendilerini banka çalışını olarak tanıttıktan sonra kişisel bilgileri alarak rızaları dışında nakit çekim işlemleri yapan 15 kişiyi İzmir ve Ankara'da düzenlenen operasyonlarla yakaladı. Gözaltına alınan zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 15 zanlıdan 11'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KUYUMCUYU VURAN SALDIRGANLAR KAÇTI
İzmir'de bir kuyumcuya giren silahlı 2 kişi, direnen kuyumcuyu ayağından vurarak kaçtı. Olay, İzmir'in Bornova ilçesi Yeşilova Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi üzerindeki bir kuyumcuda meydana geldi. Silahlı 2 kişi, Mustafa Tezcan'ın sahibi olduğu kuyumcu dükkanına girdi. Tezcan'ın direnmesi üzerine şüpheliler, kuyumcunun ayağına iki el ateş ederek para ya da altın almadan kaçtı. Kuyumcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN