Haber hattı

Haber hattı

MİLLİ PİYANGO BİLETLERİ TÜKENİYOR
Yeni yıla sayılı günler kala, tüm yurtta olduğu gibi İzmirlileri de Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'nin heyecanı sardı. Bayiler, 61 milyon lira büyük ikramiyeli çekilişte yarım biletlerin neredeyse tükendiğini, tam ve çeyrek biletlerin de az sayıda kaldığını söyledi. Konak'ta bulunan Ankara Gişesi önünde sabah saatlerinden itibaren kuyruklar oluştu. Gişe çalışanları, "Talih kuşu için son biletler. Vatandaşlar elini çabuk tutsun" dedi.

EDREMİT'E İKİ YENİ TESİS GELİYOR
Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde yap-işlet-devret modeli ile gerçekleşecek 2 projede ilçe turizmine toplamda 560 yatak kapasitesi ve ortalama 300 kişiye istihdam sağlanacak. Edremit Belediye başkanlık makamında yapılan törende iki tesis için firma yetkilileri Taner Eray ve Fevzi Salın ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka imzaları attı. Başkan Saka, "Projelerle birçok insana ekmek kapısı açtığımızı düşünüyorum" dedi.

SAĞKAL "UMUT" OLMAYI SÜRDÜRÜYOR
Sağlıkta Kalite Derneği, İzmir'de radyoterapi tedavisi gören onkoloji hastası ve maddi açıdan dezavantajlı kadınlar için 'umut' dağıtmaya devam ediyor. Umut Atölyesi projesi kapsamında meme kanseri kadınlar için yeni yıl kermesi düzenleyen SağKal, yeni yıl ürünlerinin satıldığı organizasyonla kadınlara destek oldu. Proje Koordinatörü Emine Uçar, "Bir kadını bütünsel olarak ele alıp, her yönüyle yardımcı olmaya çabalıyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN