Haber hattı

Haber hattı

"HİZMETLER AYNI AZİMLE SÜRECEK"
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Zolan, "Denizlimiz için büyük projelerin hayata geçtiği 2017 yılının ardından, yeni yılda da hizmetlerimiz aynı heyecan ve azimle devam edecek" dedi. Başkan Kafaoğlu da, vatandaşın beklentilerine daha iyi cevap verebilmek için 2018'de daha çok çalışacaklarını ifade etti.

İZMİR TURİZMİ ATAĞA GEÇMELİ
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) Kasım ayı yönetim raporu, 2017'nin 11 aylık döneminde yüzde 13.6 büyüyen İzmir turizminin 2015 yılının 435 bin gerisine düştüğünü ortaya koydu. İran, Rusya, İngiltere pazarlarından gelen ziyaretçi sayısında artış beklediklerini belirten ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, "Tanıtımda yönümüzü hedef pazarlara, dış pazarlara çevirmeliyiz" diye konuştu.

SAHTE İÇKİ ÜRETEN ZANLI TUTUKLANDI
İzmir Torbalı'da operasyonda sahte içki üretimi için 3 bin metrekarelik tesis kurduğu iddiasıyla gözaltına alınan Mustafa Kemal K, tutuklandı. İfadesinde eyleminin suç olduğunu bilmediğini söylediği öğrenilen şüphelinin, aynı suçtan iki sabıkasının bulunduğu belirlendi. İmalathanedeki incelemede 9 ton sahte içki üretildiği, ele geçirilen ham madde ve malzemelerle bunun yaklaşık 2 katı üretim yapılabileceği saptandı.

BELEDİYE 1 YILDA BİN İSKAN VERDİ
İskan almak üzere Uşak Belediyesi'ne gelen Fatih Mahallesi sakinlerinden Fatma Kozak, bir sürprizle karşılaştı. Kozak'a bininci kişi olması nedeniyle Başkan Nurullah Cahan tarafından hediye verildi. İskanı Kozak adına damadı aldı. Başkan Cahan, "Belediye olarak 2017'de bininci iskanımızı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bininci iskanımızı alan vatandaşımızı tebrik ediyor ve güle güle oturmasını temenni ediyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN