Haber hattı

Haber hattı

ASTROLOG ÖZKOL 2018'İ YORUMLADI
Agora Alışveriş Merkezi, yeni yıl coşkunu ziyaretçilerine yaşatmak amacıyla 29 Aralık Cuma günü ünlü Astrolog Filiz Özkol'u sevenleriyle buluşturdu. Özkol, saat 16.00'da Agora Kadınlar Kulübü'nün konuğu oldu. Söyleşide 2018 yılında burçları nelerin beklediğinden bahseden Filiz Özkol; yıldızlar, burçlar ve astroloji ile ilgili merak edilenleri cevapladı. Ziyaretçiler, astroloji ve burçlar üzerine sorularını Filiz Özkol'a yöneltti.

SOKAK HAYVANLARI GÜVENLİ ELLERDE
Buca Belediyesi, geçtiğimiz yıl hizmete açtığı,'Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Sahiplendirme Merkezi'nin kapasitesini artırdı. Merkez, 25 köpek ve 55 kediye daha geçici bakım hizmeti verecek kapasitede inşa edilen ek ünite ile aynı anda 60 köpek 135 kediye tedavi olanağı sağlayacak düzeye yükseltildi. Belediye Başkanı Levent Piriştina, can dostlarımız hayvanlar için daha yaşanabilir bir dünya sunmaya çalıştıklarını söyledi.

RED BULL'DAN GENÇLERE DAVET
Dünyanın 60 ülkesinden 200 öğrenci takımının Avrupa'yı baştan sona seyahat ettiği destansı bir yolculuk olan Red Bull Can You Make It 2018 için başvurular başladı. 10-17 Nisan tarihleri arasında 60 ülkeden 200 öğrenci takımının para yerine Red Bull kutularını kullanıp Avrupa'yı baştan sona seyahat edecekleri bu sıra dışı yolculuğa son başvuru tarihi 14 Şubat olduğu açıklandı. Öğrenciler macera sonunda bin km. yol kat etmiş olacak.

ZEYTİN AĞAÇLARI BÖYLE KURTULDU
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Karaburun'daki üreticiler için uyguladığı "zeytin sineğine besi tuzağı" yöntemi, henüz ilk yılında hurma zeytindeki rekolte ve kalitede yarı yarıya artış sağladı. Büyükşehir'in "sihirli şişeleri" sayesinde üreticilerin yüzü güldü. Pilot köylerdeki tuzak şişelerin köydeki zeytin bahçelerinin tamamına asıldığı ve ekolojik şartların uygunluluğu halinde "zeytin sineği" zararının en aza indirileceği bildirildi.

BİZE ULAŞIN