Göztepe top başı yapıyor

Süper Lig’de ilk yarıyı 6. sırada tamamlayan Göztepe, ikinci yarı öncesi bugün Antalya’da kampa girerek top başı yapacak

Göztepe top başı yapıyor

Süper Lig'in ilk yarısını bekelenenin üzerinde bir performansla tamamlayan Göztepe, 17 maçta topladığı 30 puanla 6. sırada yer aldı. Sarı kırmızılılar ilk yarıda yakaladıkları ivmeyi ligin ikinci yarısında da sürdürmek için Antalya'da kampa giriyor. Bugün top başı yapacak sarı-kırmızılıra 13 cumartesi gününe kadar çalışmalarına antalya'da devam edecek. Göztepe, bu süreçte 2 veya 3 hazırlık maçı yapacak. Göz-Göz, Antalya kampının ardından ligde 20 Ocak Cumartesi günü Fenerbahçe ile yapacağı maçın hazırlıklarını İzmir'de sürdürecek.

SIRRI TECRÜBEDE SAKLI
?
İlk teknik direktörlük dönemini Göztepe'de yaşayan Tamer Tuna, ligin ilk 17 haftalık bölümünde genel olarak takımda tecrübeli isimlere şans verdi. Ligin yaş ortalaması en yüksek ekiplerinden olan sarı-kırmızılılarda, tecrübeli ayakların takıma büyük katkısı oldu. İzmir temsilcisinin en yaşlı ismi Selçuk 37 yaşına girerken, oynadığı futbolla gençlere taş çıkarttı. Selçuk'tan sonraki en yaşlı fukbolcusu kaleci Beto da taraftarın sevgilisi oldu. Beto kurtardığı penaltılarla da sezona damga vurdu. Göztepe'ye transfer olan 33 yaşındaki sağ bek Sabri Sarıoğlu, ilk yarı sonuna doğru düşüş yaşasa da tecrübesiyle başarıda pay sahibi oldu. 30 yaşındaki Jahovic de 14 gol atıp krallıkta Gomis ve Burak Yılmaz'la ilk sırayı paylaştı.

BİZE ULAŞIN