Haber hattı

Haber hattı

ULAŞIM ANA PLANI 4. TOPLANTISINDA
İzmir'i 2030 yılına taşıyacak "Ulaşım Ana Planı"nın final senaryosu ve sonuçları, düzenlenen 4. paydaş toplantısında masaya yatırıldı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, plan hazırlanırken katılımcılığa büyük önem verdiklerini söyledi. Büyükşehir'in Ulaşım Dairesi Başkanı Kader Sertpoyraz, "Ocak ayı içinde Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne görüşlerini almak üzere plan revizyonumuzu sunacağız" diye konuştu.

MANİSA'DA ALTYAPI ÇALIŞMASI HIZLANDI
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Kırkağaç ilçesine bağlı Söğütalan Mahallesi'nde 154 Mahalle Projesi kapsamında 3 kilometrelik içme suyu hattı yenileme çalışmasına başladı. Öte yandan MASKİ tarafından Sarıgöl ilçesinde başlanan yağmursuyu hattı döşeme çalışmasında sona gelinirken, il genelinde 250 kilometre dere temizliği gerçekleştirerek 482 bin ton yabancı madde uzaklaştırıldı.

GÜRLESİN: DÖRT DÖRTLÜK İLÇEYİZ
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçenin daha da yaşanabilir bir kent haline getirmek için projelerine durmaksızın devam ettiklerini ifade etti. 2017 yılını değerlendiren Gürlesin, "İlçemiz için dört dörtlük bir kent diyoruz. Turizm-tarihkültür- sağlık ile dördü bir arada bir ilçeyiz. 68 mahallemizin tamamında gönüllere dokunduk. 2018 yılında da vizyon projeleri halkımızın kullanımına sunucağız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN