Haber hattı

Haber hattı

SORUNLARI İÇİN ARAYOL BULUYORLAR
İzmir'in Buca İlçesi'ndeki Aybers Hikmet Karabacak Anadolu Lisesinde görevli felsefe öğretmeni Feridun Balcı, öğrenciler arasındaki anlaşmazlıkları gidermek için 2006'da "akran arabuluculuk" çalışmasını başlattı.Bu kapsamda ilk olarak tüm öğrencilere "müzakere" ve "anlaşmazlık çözümü" eğitimi verildi, onlardan yaşadıkları sorunu sözel, duygusal ya da fiziksel şiddete başvurmadan çözmeleri istendi. 11 yılda 2 bin 143 anlaşmazlığın bin 983 tanesi bu şekilde çözüldü.

SANAYİ ATIKLARI DEREYİ KİRLETTİ
Yunusemre'de bulunan Atatürk Kent Parkı'ndan geçen deredeki köpükler tedirginliğe neden oldu. Köpüklerin dereye Kenan Evren Sanayi Sitesi ya da daha üst bölgelerden geldiği tahmin edilirken bölgede yaşayan yaşayan ördekler köpüklü suya girmedi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Dairesi tarafından, kirliliğin giderilmesi için hemen çalışmalara başlandı. Derede kimyasal atık olduğu belirtilen kirlilik giderilirken, dereyi kirleten kişi veya işletmelere cezai kesilecei öğrenildi.

YILBAŞI GECESİ KABUSA DÖNDÜ
İzmir'in Torbalı İlçesi'nde dört arkadaşı yılbaşını kutlamak için bir araya geldi. Gençler gece geç saatlere kadar eğlendi. Gençlerin uyudukları odada sabaha karşı elektrikli ısıtıcının devrilmesi sonucu yangın çıktı. Çevredeki komşular evden duman çıktığını görünce durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, evin içinde bulunan gençleri dışarı çıkarttı. yangında biri ağır dört kişi yaralandı. Ağır yaralanan 25 yaşındaki O.V'nin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

ZEYTİN BAŞINDA NÖBET TUTUYORLAR
Manisa Saruhanlı İlçesi'ne bağlı Sarıçam Mahallesi'ndeki zeytin üreticilernin başı son bir aydır zeytin hırsızlarıyla dertte. Mahallede yaşanan 4 hırsızlık olayında yaklaşık 2 ton zeytin, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındı. Hırsızlarla baş edemeyen mahalle sakinleri çareyi sabaha kadar sırayla nöbet tutmakta buldu. Sarıçam Mahalle Muhtarı Osman Kabaklıoğlu, Kimliği belirsiz kişiler mahallemize son model otomobillerle gelip, zeytin hırsızlığı yapıyor" dedi.

BİZE ULAŞIN