Temiz Bergama

Bergama’ya test amaçlı doğalgazın verilmesi ilçede sevinçle karşılandı. Emeği geçenlere teşekkür eden AK Partili Hakan Koştu, “Artık ilçemizde hava kirliliği son bulacak” dedi

Temiz Bergama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde Kınık'a gerçekleştirmiş olduğu ziyaret sırasında verdiği talimatla başlanan doğalgaz çalışmalarında mutlu sona yaklaşıldı. İlçeye test amaçlı ilk doğalgaz verilmesi ile yapılan törene AK Parti İzmir Milletvekilleri Prof. Dr. Nükhet Hotar, Av. Kerem Ali Sürekli, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve Bergama İlçe Başkanı Hakan Koştu katıldı.

DAĞ'A ÖZEL TEŞEKKÜR
Başkan Koştu, yaptığı açıklamada "Sanayi ve konut ve yerleşim olarak Bergama Kınık'tan çok daha büyük alana sahip bu yüzden doğalgaz ilçemiz için çok önemli doğalgazın Bergama'ya gelmesi için Ankara'da sürekli görüşmeler yaptık. Doğalgazın Bergama'ya getirilmesi için büyük çaba gösteren Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın Başbakanımızın Bakırçay havzasındaki gelişmeleri yakından inceleyip izlediğini de biliyoruz. Tüm Bergamalılar adına teşekkür ediyorum. Artık ilçemizde hava kirliliği son bulacak" dedi. CHP'li Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'in ilk doğalgazı gündeme aldıkları getirdiklerinde projeye sıcak bakmadınığını ifade eden Koştu, "Gerçekle ilgisi olmadığı halde doğalgazın pahalı oluşundan bahsederek Bergama'da hiç kimsenin doğalgaza abone bile olamayacağını söyledi. Şimdi ise Başkan Gönenç'in doğalgaza ilk abone haberlerine konu olması Bergama'ya doğalgaz getirilmesi çabalarında ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha göstermiştir" dedi.

500'ÜNCÜ ABONEYE BAŞKANDAN ZİYARET
İzmir'in Kınık İlçesi'nde 500'üncü abonenin gaz bağlantısı yapıldı. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, 500'üncü abonenin evinde kahve içti. Başkan Doğruer, "Doğal gaz kullanımının artması ile ilçemizde odun ve Kömür yakmaya bağlı olan hava kirliliği azalmaktadır. İlçemize doğal gazın gelmesiyle ilçemizde yeni işyerleri açılmaya başlamıştır. Bu da ilçemizde istihdamı artırmaktadır" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN