Beyaz Cennet’i havadan izliyorlar

Sıcak suyu ve antik kentleriyle ünlü UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale’de balonla seyif keyfi yaşanıyor

Beyaz Cennet’i havadan izliyorlar

Denizli'nin turizmde dünyaca ünlü markası Pamukkale'ye gelen turistler balonla seyir keyfi yaşıyor. Yeni yılın ilk gününde sıcak havayı fırsat bilen turistler, "beyaz cennet" Pamukkale'yi bindikleri balondan izledi. Beyaz travertenleri, sıcak su kaynakları ve antik kentleriyle UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale'de, balon turizmi yılın ilk gününde yoğun ilgi gördü. Balonla yaklaşık bin metre yükseğe çıkan turistler, Pamukkale'yi ve bölgeyi kuşbakışı izlerken bol bol fotoğraf çekti.

BİR GÜNDE 300 KİŞİ
?
Türk Hava Kurumu Gökçen Havacılık Pamukkale Balon İşletme Müdürü Nevzat Köse, yaptığı açıklamada, yeni yılın ilk günü olmasına rağmen 300 yabancı turistin balonla havalandığını söyledi. Pamukkale'de balon turizmini geliştirmek için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Köse, uçuş yapan balon sayısını 20'ye çıkartacaklarını belirtti. Köse, "Balonu daha çok Çinliler, Koreliler ve Japonlar tercih ediyor" dedi.

BİZE ULAŞIN