Haber hattı

Haber hattı

TARİHİ SARNIÇA BELEDİYE NEŞTERİ
Denizli'nin geçmiş değerlerini içinde barındıran tarihi yapıları yıkılmaktan kurtarıp şehir yaşamına yeniden kazandıran Büyükşehir Belediyesi, bu kez Osmanlı döneminden kalma Bereketli Mahallesi'ndeki tarihi sarnıcı restore etti. Sarnıçların Türk-İslam kültüründe suyun değerini en iyi anlatan su yapıları olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Tarihe sahip çıkmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

SANAYİCİLERDEN DEMİRYOLU ÇAĞRISI
Kemalpaşalı sanayiciler, demiryolu taşımacılığından daha fazla yararlanarak maliyetlerinin daha da düşürülmesi için fiyat tarifelerinde düzenlemeye gidilmesini istediler. Mevcut düzenleme ile demiryolunu kullanamadıklarını ifade eden KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, demiryolu taşımacılığı ile zaman ve maliyet avantajı ile birlikte şehir içindeki tır yoğunluğunun da azalacağını ifade etti.

MANİSA SARIGÖL'DE 2018 MODEL ÜZÜM
Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'nde üzüm hasadını tamamlayan üretici Ahmet Tosun, (43) deneme amaçlı bazı salkımları dalında bıraktı. Bağları temmuz ayından bu yana koruma amaçlı olarak örtü altına aldığını anlatan Tosun, "Ben üzümlerimin hasadını eylül ayının sonunda tamamladım. Bu yıl deneme amaçlı olarak bağımda bazı salkımları kesmedim. Bakalım 2017 üzümleri ne zamana kadar dalında kalacak, göreceğiz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN