Karşıyaka’da büyük çöküş

KSK’de başkan ve yönetimin istifasının ardından kulübün geleceği hakkında bilinmezlik yaşanırken, şimdi de yeni puan silme cezaları kapıda bekliyor

Karşıyaka’da büyük çöküş

Başkan Mutlu Altuğ ve yönetimin şirketleşme çalışmaları fiyaskoyla sonuçlanınca istifa ederek 20 Ocak'a olağanüstü kongre kararı aldığı Karşıyaka'da yeni puan silme cezalarının gelmesi artık an meselesi. Eski futbolculardan Kovalchuk'un faizler ve fesih tazminatıyla birlikte 251 bin euro, Shukurov'un 293 bin dolar alacakları konusunda bütün hukuki yollar tükenirken Juninho dosyasından da her an karar çıkabilir. Geçen ay yılbaşına kadar süre alınan Kovalchuk ve Shukurov'un avukatlarının FIFA'ya başvurmaları durumunda TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta düşme hattında bulunan takıma her iki dosyadan 6'şar puan daha puan silme cezası gelecek. öte yandan FIFA'dan kararı çıkan Juninho'ya 410 bin dolarlık borcun son ödeme tarihi geçti. Bunun yanı sıra ise Ofoedu'nun 98 bin euro alacağının ödenmemesi nedeniyle 2 dönem transfer yasağı getiren avukatı henüz puan silme cezası için FIFA'ya başvurmadı.

YİNE OLMADI
?
TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta büyük sıkıntılar yaşayan Karşıyaka, dün başlaması gereken Antalya kampına bugün de gidemedi. Yönetimden harçlık olarak istedikleri bir miktar parayı alamadıkları için Antalya kampını boykot ederek geçtiğimiz gün otobüse binmeyen futbolcular, mali sıkıntının çözülmemesine rağmen dün kararlarından vazgeçti. Ancak 10 bin liralık yol, yakıt ve yemek masrafını tedarik edilemeyince seyahat bugüne kaldı.

BİZE ULAŞIN