Oğlum Türkiye’nin kalbinde yaşıyor

İzmir Adliyesi’nde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Fethi Sekin’in yıl dönümünde baba Sekin oğlunun şehit olduğu yere geldi. Baba Sekin, “Oğlum, Türkiye’nin kalbinde yaşıyor” dedi

Oğlum Türkiye’nin kalbinde yaşıyor

İzmir Adliyesi önünde bomba yüklü aracı patlatmak isteyen teröristlere karşı ölümü göze alarak tek başına girdiği çatışmada şehit olan trafik polisi Fethi Sekin'in ölümünün birinci yılında anılıyor. Şehit Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, oğlunun 1 yıl önce kahramanca çatışarak şehit olduğu İzmir Adliyesi'ne gelerek, C Kapısı'nda oğlunun birlikte görev yaptığı mesai arkadaşlarını ziyaret etti. İzmir Adliyesi önünde geçen yıl yaşanan hain terör saldırısında adeta bedenini siper ederek teröristlere geçit vermeyen şehit polis Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'i örnek alan oğlunun tüm Türkiye'nin gönlünde yaşadığını belirtti. Polislerle sohbet eden baba Sekin, bir süre önce kurşun geçirmez olarak yeniden inşa edilen polis noktasının duvarında asılı oğlunun fotoğrafının yanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

ŞEHİT OLMAK İSTEDİ
?
Terör saldırısında oğluyla birlikte şehit olan mübaşir Musa Can'ın isimlerini taşıyan saygı köşesini de ziyaret eden Sekin, duygusal anlar yaşadı. Oğlunun şehit haberini hastanede tedavi altındayken aldığını belirten baba Sekin, "Bir yıldır acım hiç dinmedi. Oğlumu okula gönderebilmek için ineğimi sattım. Fethim çok kahramandı, korku nedir bilmezdi. 15 Temmuz'dan sonra bana, 'Allah'ım Ömer Halisdemir gibi bana da bir şehitlik nasip etsin' dedi. O da nasip etti. Halisdemir'i kendisine örnek almıştı. Oğlumun dikkati katliamı önledi. Dikkatsiz olsaydı bu katliamı önleyemezdi" diye konuştu. Şehit babası olarak gurur duyduğunu belirten Sekin, "Bu gurur, tüm Türkiye'nin gururudur. Benim Fethim Türkiye'nin kalbinde yaşıyor. Camisinde, öğretmenevinde, ormanında, hastanesinde, caddesinde ve sokağında ismi yaşatılıyor. Allah devlet büyüklerinden razı olsun, ismini ölümsüzleştirdiler. Tüm kapılar bana açıktır. Nereye gidersem gideyim, 'kahramanın babası' diye beni de 'kahraman' ilan ediyorlar" şeklinde konuştu. Öte yandan Fethi Sekin'in arkadaşları, kahraman polisi anarak portresiyle fotoğraf çektirdi.

TORUNUNA ADINI VERDİLER
?
Saldırıda şehit olan diğer isim mübaşir Musa Can'ın ailesinin de açısı tazeliğini koruyor. Bir yıldır göz yaşlarının dinmediğini belirten musa Can'ın eşi Mecburiye Can, "Eşime torununun olacağının müjdesini vermiştik. Sonra bu olay oldu, her şey yarım kaldı. Torunumuz oldu, şimdi 4 aylık. Dedesinin adını yaşatsın diye ismini Musa Can koyduk" dedi.

BİZE ULAŞIN